POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA KRONIKA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH  ARCHIWUM  
RELACJE
Podziemia Rynku Głównego wybrane Krakowskim Eurohitem.
« start     06/05/2014
Z przyjemnością informujemy, że Szlak turystyczny po podziemiach Rynku Głównego- Śladem europejskiej tożsamości Krakowa został uznany przez mieszkańców miasta za najważniejszą unijną inwestycję, w konkursie „Krakowskie Eurohity”. Na podziemną trasę turystyczną Rynku Głównego zagłosowało aż 255 internautów.

Podziemna ekspozycja została otwarta 24 września 2010 roku, prezentuje bogatą historię miasta, ale też związki, jakie łączyły Kraków z najważniejszymi w średniowiecznej Europie ośrodkami handlu i kultury. Pod płytą Rynku powstał więc unikatowy na skalę europejską rezerwat archeologiczny o powierzchni blisko 4000 m2. Wystawę wzbogacają ponadto ciekawe makiety oraz multimedia w postaci ekranów dotykowych, hologramów, projekcji i filmów dokumentalnych wyświetlanych w specjalnie do tego celu zaaranżowanych pomieszczeniach piwnic pod Sukiennicami. Z myślą o najmłodszych powstał pokój zabaw oraz mechaniczny teatrzyk Legenda o dawnym Krakowie.
Konkurs został ogłoszony przez Urząd Miasta Krakowa z okazji 10 lat przynależności Polski do Unii Europejskiej. Od 15 do 30 kwietnia internauci mogli oddać swoje głosy na jeden z 30 projektów współfinansowanych przez Unię Europejską i wybrać najważniejszą wg nich inwestycję.
Drugie miejsce zajęła pieszo-rowerowa Kładka o. Bernatka, łącząca Kazimierz z Podgórzem (237 głosów), na miejscu trzecim znalazła się rozbudowa węzła Ofiar Katynia (218 głosów). W pierwszej dziesiątce znalazły się również: zakup ekologicznego taboru autobusowego o zmniejszonej emisji zanieczyszczeń (212 głosów), budowa Centrum Kongresowego (207 głosów), zintegrowany transport publiczny w aglomeracji krakowskiej (w tym zakup nowych tramwajów, remont ul. Długiej i budowa nowej linii tramwajowej do Małego Płaszowa (197 głosów), budowa ekologicznej spalarni odpadów (170 głosów), utworzenie Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK (170 głosów), budowa linii tramwajowej na Kampus UJ (162 głosów) oraz budowa estakady w ciągu ulic: Nowohuckiej i Powstańców Wielkopolskich (158 głosów).
W konkursie wzięły udział 342 osoby oddając 3 314 głosów. Spośród uczestników zostanie wylosowanych trzech zwycięzców, na których czekają cenne nagrody. Siedem kolejnych osób otrzyma wyróżnienia.
  

 
miejsce wydarzenia:
Podziemia Rynku Głównego w Krakowie
 

http://www.mhk.pl

ZOBACZ
PROPOZYCJE NA DZIŚ »

 
 

AKTYWIZACJA TURYSTYCZNA W REJONIE BESKIDU MAKOWSKIEGO


Brązowe medale reprezentacji w speed-ballu.


"Przemijanie" w Teatrze Stygmator z cyklu POEZJA NA KAZIMIERZU


Wielkie zwycięstwo zawodników Sportowni.


Słodki Wawel Truck podbił serca mieszkańców Krakowa


Nowe Czyżyny wspierają młodych kajakarzy


Słodki Wawel Truck podbił serca mieszkańców Krakowa!


Placówka z Krakowa wśród zwycięzców konkursu “Gotowi na wiosnę”


Dobre praktyki krakowskiego producenta słodyczy Wawel SA kolejny rok z rzędu wyróżnione w Raporcie FOB


W Krakowie powstał rewelacyjny kryty skatepark! Kraków Street Park.


Posłuchaj nagrań projektu „Pocieszycielka strapionych”


Podsumowanie I edycji programu „Dobro od Dziecka” Fundacji „Wawel z Rodziną”

 Copyright © 2002-2022


Polskie Niezależne Media
 
Kontakt z Redakcją