POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH  ARCHIWUM  
RELACJE
Brązowe medale reprezentacji w speed-ballu.
« start     08-11-2021
Ośmioosobowa Reprezentacja Polski walczyła o najlepsze miejsca na podium podczas XXXII Mistrzostw Świata w Speed-ballu. Wśród polskiej kadry znalazło się czworo zawodników z Sportowni, którzy wracają do Myślenic z 5 brązowymi medalami.

Polska reprezentacja została wyłoniona końcem września podczas VI Mistrzostw Polski w Speed-ballu. To otworzyło najlepszym w Polsce drogę do udziału w rywalizacji międzynarodowej. Mistrzostwa Świata zostały zorganizowane przez Międzynarodową Federację Speed-balla w stolicy Tunezji. Region myślenicki reprezentowali zawodnicy Sportowni: Zbigniew Bizoń, Wiktoria Murzyn, Marcelina Ryś i Tomasz Bizoń.

Biało-czerwoni startowali w czterech konkurencjach: singlu, deblu, sztafecie (solo relay) i grze na czas (super-solo). Rozgrywki toczyły się w kategorii juniorskiej i seniorskiej z podziałem na płeć.
W zawodach brały udział reprezentacje z Europy, Afryki, Azji. Zawody zostały podzielone na kilka turniejów. Pierwszy dzień rozgrywana była faza grupowa. Tutaj po zaciętych walkach z zawodnikami
z reprezentacjami min. Indii, Maroko, Iraku czy Kuwejtu - biało-czerwoni weszli do półfinałów w większości konkurencji. Drugi dzień czempionatu rozegrane zostały mecze półfinałowe i finałowe.

Brązowa sztafeta

Najwięcej medali polskiej reprezentacji przyniosła sztafeta w grze na czas, gdzie startowali Tomasz Bizoń, Marcelina Ryś, Wiktoria Murzyn i Mariusz Rzedzicki. Biało – czerwoni wyprzedzili reprezentację Niemiec o osiem punktów, dzięki czemu zdobyli podium.

Deble tuż za podium

Zawodnicy Sportowni startowali w parach deblowych żeńskich i mieszanych. Bardzo emocjonujące były półfinały polsko – tunezyjskie. Tylko jednego punku zabrakło Marcelinie Ryś i Wiktorii Murzyn do finałowego meczu w deblu kobiet. Wynikiem 9:10 w trzecim secie zakończyły półfinał lokując się jako czwarta para deblowa. Podobnie było w deblu mieszanym, gdzie walczył Zbigniew Bizoń i Marcelina Ryś. Po dwóch zaciętych setach z Tunezją ulokowali się tuż za podium.

Najwięcej medali z całej reprezentacji zdobyła siedemnastoletnia Wiktoria Murzyn. Trzy brązy to ogromny sukces młodej zawodniczki. Rozgrywki były bardzo emocjonujące, ponieważ podczas gry na czas dwukrotnie wypadła jej rakieta. Mimo to uzyskanym wynikiem zdobyła podium w grze na czas juniorek i seniorek. Trzeci medal otrzymała za polską sztafetę.

Wyjazd zawodników był możliwy dzięki wsparciu Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice, firmy Polano Meble, firmy Trans Europe, Rady Rodziców Liceum Ogólnokształcącego w Myślenicach oraz Rady Rodziców przy Małopolskiej Szkole Gościnności.
  

 
miejsce wydarzenia:

 

ZOBACZ
PROPOZYCJE NA DZIŚ »

 
 

Już po odpuście ku czci św. Rocha z obrzędem błogosławieństwa zwierząt w Mikstacie -relacja


Nagroda Europejskiego Dziedzictwa dla MCK


Szkolenie Kadr Narodowych w Speed-ballu.


AKTYWIZACJA TURYSTYCZNA W REJONIE BESKIDU MAKOWSKIEGO


Brązowe medale reprezentacji w speed-ballu.


"Przemijanie" w Teatrze Stygmator z cyklu POEZJA NA KAZIMIERZU


Wielkie zwycięstwo zawodników Sportowni.


Słodki Wawel Truck podbił serca mieszkańców Krakowa


Nowe Czyżyny wspierają młodych kajakarzy


Słodki Wawel Truck podbił serca mieszkańców Krakowa!


zobacz Placówka z Krakowa wśród zwycięzców konkursu “Gotowi na wiosnę”


zobacz Dobre praktyki krakowskiego producenta słodyczy Wawel SA kolejny rok z rzędu wyróżnione w Raporcie FOB

 Copyright © 2002-2023


Polskie Niezależne Media
 
Kontakt z Redakcją