POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


   
Kategorie wydarzeń
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Biznesowe

Odbywające się online
 
 
18-11-2023       
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
IKEA ogłasza Green Black Friday i zaprasza dzieci na warsztaty w duchu zero waste
ZAPRASZA
IKEA Kraków
ul. Josepha Conrada 66
31-357 Kraków
tel. 12 293 11 00
http://www.ikea.com/pl/pl/store/krakow
miejsce:
IKEA Kraków
Josepha Conrada 66
11:00-18:00
BEZPŁATNE
» Wydarzenia inne
Hasłem „To co dobre, niech się nie kończy” IKEA zachęca do przedłużania życia produktów oraz robienia świadomych i odpowiedzialnych zakupów. W ramach Green Black Friday 18 i 25 listopada w sklepie IKEA Kraków odbędą się kreatywne warsztaty dla dzieci, podczas których najmłodsi stworzą własne meble zgodnie z zasadami cyrkularnego wzornictwa.

W tegorocznej edycji Green Black Friday IKEA inspiruje nie tylko do niewyrzucania, ale także do odnawiania przedmiotów, które noszą ślady użytkowania. Na Klubowiczów IKEA Family czekają liczne aktywności promujące prowadzenie zrównoważonego życia w domu. IKEA wspiera tego rodzaju działania podczas Black Friday już od 2018 roku.

18 oraz 25 listopada w IKEA Kraków najmłodsi będą mieli okazję wzięcia udziału w warsztatach „EkoKreacje: projektowanie i ozdabianie tekturowych mebli”, podczas których stworzą własne meble zgodnie z zasadami cyrkularnego wzornictwa. Zajęcia będą prowadzone w trybie ciągłym w godz. 11:00 – 18:00. W tych samym czasie w Dziale Dla Dzieci odbywać będzie się też malowanie dziecięcych buziek. Wstęp jest bezpłatny i nie trzeba rezerwować miejsc.

Do końca miesiąca w sklepie IKEA czekają także aktywności edukacyjne, między innymi cztery stacje z ciekawymi i zabawnymi historiami produktów i wskazówkami, jak o nie dbać na co dzień, by przedłużyć ich życie.

Black Friday w wydaniu IKEA

Kampania Green Black Friday realizowana od 2018 roku to odpowiedź na postępujące zmiany w środowisku wynikające z niezrównoważonej konsumpcji.

- W IKEA naszą misją jest tworzenie lepszego życia dla wielu ludzi. Jednak nasza troska sięga poza granice naszych mieszkań, obejmując także planetę, na której wszyscy wspólnie żyjemy. W IKEA ponad połowa produktów wykonana jest z materiałów odnawialnych oraz pochodzących z recyklingu. - podkreśla Wiktoria Płocha, Liderka ds. Zrównoważonego Rozwoju w IKEA Retail Polska

Meble i artykuły wyposażenia wnętrz IKEA projektowane są zgodnie z zasadami Demokratycznego Wzornictwa. Oznacza to, że są jakościowe, przystępne cenowo, funkcjonalne, a jednocześnie estetycznie wykonane i powstały w zrównoważony sposób.

- Aby inspirować klientów do podejmowania zrównoważonych wyborów konsumenckich, a tym samym wydłużać cykl życia produktu i przeciwdziałać powstawaniu odpadów, od 2021 r. oferujemy usługę „Oddaj i Zyskaj”. Klienci zwracają nam używane meble z asortymentu IKEA, a w zamian otrzymują środki na karcie refundacyjnej. Otrzymane meble wystawiamy na sprzedaż w dziale Okazje na Okrągło. W 2023 roku 1,8 mln produktów znalazło swój nowy dom. Ponadto zachęcamy do naprawy mebli oferując możliwość zamówienia części montażowych za darmo. - dodaje Wiktoria Płocha.

Historia Green Black Friday

Zaczęło się w 2018 od kampanii pod hasłem „Przyda się” przypominającej o zapomnianych przedmiotach i bibelotach, które każdy z nas trzyma na dnie szafy, w schowku, pawlaczu czy piwnicy, bo kiedyś w końcu “mogą się przydać”. W 2019 roku pod hasłem “Na dłużej” IKEA wraz z polską artystką, Eweliną Sośniak, zorganizowała wystawę rzeźby i malarstwa uwzględniającą wskazówki dbania o meble i akcesoria. Wszystko po to, by zachęcić odbiorcę do przyjrzenia się swoim codziennym przedmiotom i wprowadzenia zmian we własnym domu. Kolejne edycje kampanii na Green Black Friday skupione były wokół usług cyrkularnych oferowanych przez markę, m.in. zainicjowanej w 2021 r. usługi “Oddaj i zyskaj”.

Przez cały rok IKEA zachęca też do naprawy mebli, oferując między innymi możliwość zamówienia części montażowych za darmo. W 2023 roku klienci zamówili łącznie 41 188 takich elementów. Marka oferuje też części zamienne do sof.
Miejsce:
IKEA Kraków
Josepha Conrada 66
Godz.
11:00-18:00
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2024


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury