POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


   
Kategorie wydarzeń
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Biznesowe

Odbywające się online
 
 
02-03-2023     - 26-03-2023  
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
HEROINA. BOHATERKA. FESTIWAL KOBIET
ZAPRASZA
Ośrodek Kultury im. Cypriana Kamila Norwida
os. Górali 5
31-959 Kraków
tel. 12 644 27 65
fax. 12 644 27 65 wew.13
http://www.okn.edu.pl
sekretariat@okn.edu.pl
miejsce:
ARTzona | Ośrodek Kultury Norwida, os. Górali 4
różne
FESTIWAL
» Wydarzenia inne
Wstęp: 10 zł za warsztat.

ARTzona OKN zaprasza na dziewiątą edycję festiwalu kobiet HEROINA. BOHATERKA. Motywem przewodnim festiwalu będzie uważność, harmonia i dobrostan. Porozmawiamy o tym, jak o siebie dbać w różnych obszarach życia: Jak zadbać o rozwój i emocje, zdrowie i przyjemność? Jak funkcjonować w czasie niewiadomym, w którym nie można planować? Jak stawiać czoła wszelkim trudom i wyzwaniom? Gdzie szukać wewnętrznej motywacji do działania?

W programie także warsztaty dotyczące budowanie parterstw na rzecz przeciwdziałania przemocy ze względu na płeć, bycia rzecznikiem i rzeczniczką kobiet kobiet w działaniach antydyskryminacyjnych

Zainteresowane osoby prosimy o wypełnienie formularzy zgłoszeniowych – link do formularza zapisów znajduje się bezpośrednio pod każdym warsztatem.

Ilość miejsc ograniczona.

O przyjęciu na warsztaty poinformujemy mailowo.

Istnieje możliwość skorzystanie z całego programu lub wzięcia udziału w pojedynczych warsztatach.

Program:
2 marca 2023 (czwartek), godz. 17:30-20:30
Do czego się budzę tej wiosny? - praktyka taneczna.
Prowadzenie: Zofia Noworól-Ostrowska
LINK DO FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO: https://forms.gle/Wbiz6EeSQ1NrDG7p6 (maksymalnie 15 osób)

Czy już czas budzić się z zimowego snu? Jeśli czujesz, że potrzebujesz ożywić swoje ciało, znaleźć w nim przepływ i lekkość, pogłębić oddech i dobrze się przeciągnąć - zapraszam. Będziemy rozmrażać stawy, odnawiać wewnętrzne połączenia, łapać grunt pod nogami i smakować powietrze.

W praktyce: porozmawiamy w kręgu, wytańczymy zimowe sny, głęboko się zrelaksujemy, a na koniec poprosimy zwierzęta o wskazówki na nadchodzącą wiosnę.
Zapraszamy osoby, które czują potrzebę poruszenia energii w ciele, odświeżenia umysłu, otwarcia. Nie trzeba mieć żadnego doświadczenia w tańcu improwizowanym. Wystarczy trochę otwartości i ciekawość.

Zofia Noworól-Ostrowska - jestem nauczycielką jogi, technik somatycznych i różnych form ruchu/tańca, bywam choreografką i badaczką. Od lat pracuję z ludźmi wspierając ich w odzyskiwaniu świadomej relacji z ciałem/sobą. Wierzę w moc kobiecej wspólnoty, transformacyjne działanie obecności oraz podążanie za własnym procesem obecnym w snach i doświadczeniach ciała. W pracy kieruję się przekonaniem, że przyjemność i zabawa to kluczowe ścieżki odkrywania swojego potencjału.

7 marca 2023 (wtorek), godz. 18:00-20:00
Jak budować relacje oparte na szacunku i bliskości.
Prowadzenie: Monika Lipowska.
LINK DO FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO: https://forms.gle/h3MZ27pUxgJ1EYyLA(maksymalnie 15 osób)

Porozmawiamy o tym co zrobić, by nasze relacje nie opierały się na rywalizacji, walce, kontroli. Jak je tworzyć świadomie i uważnie. Bo w satysfakcjonujących relacjach pozwalamy też drugiej osobie być sobą. Przyjrzymy się temu, jak tworzyć relacje partnerskie, oparte na akceptacji, zaufaniu i bliskości?

Monika Lipowska - psycholożka, terapeutka, specjalizująca się w psychologii prenatalnej i perinatalnej, pracy z traumami, certyfikowana w metodzie “Birth Into Being” (Advanced Facilitator / CAO Poland). Specjalizuje się w pracy z okresem macierzyństwa. Wspiera kobiety/pary przed poczęciem, w ciąży, podczas porodu oraz okresie poporodowym a także pracą z traumami okołoporodowymi u dorosłych.

W swojej praktyce zawsze ważne są dla niej praca z ciałem (Lomi Lomi Nui), towarzyszy osobom w momentach przejścia.

W swojej pracy reprezentuje podejście holistyczne. Pracuje na wielu poziomach: psychicznym, emocjonalnym, duchowym, pracy z ciałem (masaż terapeutyczny Lomi Lomi Nui), ruchem, tańcem (Ecstatic Dance) oraz terapii głosem, dźwiękiem. Fascynatka ciała, swobodnego bycia w nim i jego możliwości. Uwielbia muzykę, taniec, wspólnotowość i ludzi.

10 marca 2023 (piątek), godz. 17:00-20:00.
Totemiczne lalki mocy – warsztat rękodzielniczy
Prowadzenie: Urban Magia// Kasia Dorota.
LINK DO FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO: https://forms.gle/vkbEqBKQWZoYY1Fj7 (maksymalnie 12 osób)

Tradycyjne wschodnioeuropejskie motanki mają swoje konkretne moce i formy, w jakich występują. Jedne są pękate i pełne ziarna i chronią dom. Inne malutkie bo tylko 7 centymetrowe, pomagają odnaleźć dobrą drogę w gąszczu możliwości. Totemiczne Lalki Mocy powstają na konkretne zawołanie tych, którym potrzebne jest określone wsparcie. Każda z uczestniczek stworzy własną motankę, by ta pomagała jej utrzymać uwagę na przywołanej mocy tak długo aż ją poczuje w sobie.

Urban Magia / Kasia Dorota — z wykształcenia animatorka kultury (Animacja Kultury w UJ w Krakowie oraz Animator i Menedżer Kultury w UMSC w Lublinie) z zawodu edukatorka. W latach 2011 – 2017 pracowała jako trenerka i mentorka w polsko-ukraińsko-białoruskim programie edukacyjnym dla młodych aktywistów. Pracuje w dziale edukacji Muzeum Etnograficznego im. Seweryna Udzieli w Krakowie. Szefowa w Urban Magii, w ramach której wykonuje przedmioty mocy i prowadzi współczesne rytuały przejścia.

11 marca 2023 (sobota), godz. 10:00-14:30.
Metoda Feldenkraisa. Świadomość Poprzez Ruch
Prowadzenie: Kamila Wołoszyn-Moroz.
LINK DO FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO: https://forms.gle/KDap226jiy7vvSLF8 (maksymalnie 25 osób)

Metoda Feldenkraisa jest to łagodny sposób uczenia się odczuwania siebie w ruchu. Wnosi pogłębioną samoświadomość, świadomość tego jaki jestem i jak się poruszam. Podstawą lepszego rozumienia siebie i odczuwania jest uważność, łagodność i wyrozumiałość. Uczeń poznaje na nowo siebie jako zadziwiający mikrokosmos, odkrywa swoje możliwości ruchowe, bawi się ruchem, eksploruje nowe sposoby przemieszczania się poszczególnych partii ciała. Za uważną eksploracją ruchową idzie poluzowanie spiętych partii mięśniowych, głęboka relaksacja, uwolnienie oddechu w całym ciele i zaktywizowanie uśpionych partii mięśniowych, potrzebnych nam do codziennego, swobodnego funkcjonowania.

W trakcie warsztatów Metody Feldenkraisa zrobimy 4 lekcje grupowe Świadomości Poprzez Ruch. Dwie lekcje na mikroruchy, poluzują nam staw żuchwowo-skroniowy i zwiększą przestrzenie naszego oddechu. Kolejne lekcje dotyczyć będą ruchów globalnych, angażujących większe partie ciała. W pozycji siedzącej zaangażujemy miednicę do ruchu wstawania i siadania poprzez pozycję głęboko odprężającą dla kręgosłupa. Ponadto wzmocnimy mięśnie głębokie miednicy i zwiększymy przestrzenie ruchu w obręczy barkowej i w klatce piersiowej.

Kamila Wołoszyn-Moroz - licencjonowana nauczycielka Metody Feldenkraisa i Child'Space, pracująca od 2011 roku z dorosłymi, dziećmi, osobami niepełnosprawnymi, ludźmi różnych zawodów: muzykami, aktorami, fizjoterapeutami. Szczegółowe informacje: www.studiometodyfeldenkraisa.pl

16 marca 2023 (czwartek), godz. 17:00-20:00.
Doświadczanie wdzięczności
Prowadzenie: Monika Koruba.
LINK DO FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO: https://forms.gle/NVcwbi6H3V15ccuu7 (maksymalnie 15 osób)

Czym jest wdzięczność? Najprościej ujmując wdzięczność to przyjemne, głębokie uczucie rozchodzące się z naszego serca na całe nasze ciało, a nawet poza nie.
Badania pokazują, że przeżywanie wdzięczności przynosi wiele korzyści. Wspiera nasze ciało, umysł, sprzyja budowaniu bliskich relacji.

Na naszym spotkaniu chcemy Was zaprosić do doświadczania wdzięczności. Wdzięczności szczerej, autentycznej, wypływającej z wolności, a nie z powinności.
Chcemy Wam zaproponować bycie z tym, co jest, nie tuszując tego, co jest trudne, a jednocześnie zauważając to, co piękne w nas samych, w innych, w świecie.
Przyjrzymy się również naszym indywidualnym przekonaniom na temat wdzięczności oraz temu, jak ją praktykować i dlaczego warto to robić.

Monika Koruba - terapeutka Gestalt w trakcie całościowego 4-letniego szkolenia w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt. Towarzyszy w budowaniu satysfakcjonujących i pełnych akceptacji relacji z samym sobą i innymi. Prowadzi terapię indywidualną, terapię par oraz warsztaty wsparciowo - rozwojowe. Inspiruje się Porozumieniem bez Przemocy oraz terapią poprzez ciało i ruch. Prywatnie jest żoną, mamą 2 dzieci. Uwielbia taniec, muzykę i obserwować przyrodę.

18 marca 2023 (sobota), godz. 10:00-14:00.
Ciało bez napięć - warsztat relaksacyjny
Prowadzenie: Oliwia Jakubik-Pękala.
LINK DO FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO: https://forms.gle/sy3gDw3pbAuosbRQ6 (maksymalnie 12 osób)

Dodaj otuchy swemu ciału w życiu codziennym. Jak by to było mieć narzędzia do tego, żeby wspierać siebie w chwilach napięcia i zachwianej równowagi. Zapraszam wszystkie osoby, które chcą zregenerować siły, wyciszyć umysł, zrelaksować ciało,poprawić umiejętności efektywnego odpoczywania.

Na warsztatach poznamy różne techniki redukcji napięć w stresie: Joga Restorative, ćwiczenia oddechowe, metoda Jacobsona, masaż punktów refleksologicznych. Są to ćwiczenia, narzędzia, techniki, które wspierają na poziomie fizycznym, psychicznym i emocjonalnym. Wszystkie poznane techniki będzie można stosować samej i samemu w domu jako prewencję lub w trudniejszym czasie, w momentach napięcia, kiedy jesteśmy zmęczone/i, wyczerpane/i, pozbawione energii.

Jak się przygotować? Ubierz się wygodnie, bez mocnych ściągaczy na kostkach i nadgarstkach i w pasie. Zabierz ciepłe skarpetki, chustę oraz miękki kocyk do przykrycia.

Oliwia Jakubik - z zawodu jestem aktorką, z pasji nauczycielką jogi wg metody B.K.S Iyengara w stopniu Introductory II, dyplomowaną nauczycielką jogi Restorative (regeneracyjnej) RELAX AND RENEW TEACHER wg Judith Hanson Lasater oraz praktykiem BARS. Jako rozwijanie swojej pasji biorę udział w warsztatach z takimi nauczycielami jak: Konrad Kocot, Ewa Wardzała, Kasia Pilorz, Christopher Tissot, Lois Steinberg, Stefan Lalo, Jaki Net, Rita Keller. Lubię łączyć jogę i relaks z różnymi ścieżkami rozwoju osobistego. Regularnie prowadzę warsztaty relaksu, zajęcia indywidualne oraz sesje relaksacyjne.

21 marca 2023 (wtorek), godz. 17:00-20:00.
Kolor! Monotypia gel printing
Prowadzenie: Agnieszka Pięta-Jadczak.
LINK DO FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO: https://forms.gle/ueMMHKtsFV9biaQe6 (maksymalnie 10 osób)

Gel printing to technika monodruku, do której wykorzystuje się żelową płytę drukarską. Podczas warsztatu pobawimy się szeroką gamą kolorystyczną. Wykorzystamy dodatkowe materiały plastyczne do wzbogacenia naszego projektu. Będziemy drukować niepowtarzalne – ponieważ taka jest właściwość monotypii – abstrakcyjne wzory i odbitki.

Agnieszka Pięta-Jadczak — pomysłodawczyni i koordynatorka Otwartej Pracowni Papierniczej oraz Kółka Graficznego w ARTzonie Ośrodka Kultury Norwida, absolwentka edytorstwa i komunikacji medialnej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Studiowała także porównawcze studia cywilizacji na Uniwersytecie Jagiellońskim. Posiada dyplom ukończenia kursu kompetencji ogólnych w technice rękodzieła jakim jest papier czerpany i sitodruk, który uprawnia do prowadzenia własnej pracowni rękodzielniczej. Od pięciu lat prowadzi autorski projekt papierniczo-wydawniczy TakSięSkłada. Laureatka konkursu graficznego ,,Visión de Ilustración" (Meksyk). Absolwentka kursu projektowego Kopublikacja (organizatorzy: Pillcrow, Galeria Dizajn BWA Wrocław i Międzynarodowy Festiwal Opowiadania). Absolwentka licznych kursów, warsztatów i szkoleń z zakresu papiernictwa, introligatorstwa oraz projektowania.

22 marca 2023 (środa), godz. 18:00.
Haft ze snów - wernisaż oraz Uśnij - finał ogólnopolskiej wspólnego haftowania
Wstęp wolny.

Wystawa składa się z haftowanych obrazów przedstawiających urywki snów, marzenia senne i motywy inspirowane „senną” sztuką oraz rękodziełem. Bazą obrazów są tkaniny ręcznie farbowane sennym, rozmytym kolorem w odcieniach fioletu, różu, błękitu i turkusu. Do wykonania poszczególnych ściegów użyto mulin, kordonków, nici, włóczek i skrawków tapet, które podkreślają różnorodne spojrzenie na temat. Faktury obrazów, odważne przejścia, symbole i ciekawe ściegi opisują historię haftowaną pomiędzy nićmi, pozostawiając przy tym nutkę tajemniczości.

Autorki prac: Ronda Bautista, Katarzyna Ból, Anna Drabik, Weronika Cisłowska-Rylska, Dorota Felecka, Monika Fiołek, Karolina Galus, Dominika Jakubowska, Monika Kurelewicz, Anna Kuska, Paulina Maciaszek, Marta Majewska, Paulina Mol, Karolina Starostka-Kokoszka, Justyna Stempel.

Podczas wydarzenia odbędzie się odsłonięcie instalacji będącej rezultatem ogólnopolskiej akcji “Uśnij”, podczas której Hafciarki i Hafciarze z całej Polski haftowały_li jednakowy wzór chmury.

Wszystkie prace zostały zszyte w jedną tkaninę artystyczną, która podczas wydarzenia zostanie zaprezentowana szerszej publiczności.

Akcja trwała w dniach 10.02-6.03.2023.

Wystawa czynna od 23 marca 2023 r. do 7 kwietnia 2023 r. w godzinach pracy ARTzony.
Do wystawy stworzono ścieżkę oprowadzania zawierającą elementy dotykowe dostępną dla osób ze szczególnymi potrzebami, ze szczególnym uwzględnieniem osób niewidomych i niedowidzących.

Ścieżka wraz z audiodeskrypcją dostępna w dniach 27.03 oraz 3.04 w godzinach 15:00-17:00.

Wernisaż odbędzie się w budynku ARTzony Ośrodka Kultury Norwida.

Pomysłodawczyni i kuratorka: Paulina Maciaszek

Wstęp wolny.

Wydarzenie odbywa się w ramach Miesiąca Krakowianek organizowanego przez Urząd Miasta Krakowa.

Więcej informacji znaleźć można na: www.krakowianki.krakow.pl

23 marca 2023 (czwartek), godz. 17:30-20:00.
Ciałopozytywna makrama
Prowadzenie: Julia Lachiewicz
LINK DO FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO: https://forms.gle/YeCEhZYbaydZdkqz5 (maksymalnie 12 osób)

Warsztaty z tworzenia prostych ozdób techniką makramy, czyli wyplatania węzłów. Spotkanie oparte będzie na nauce podstawowych węzłów wykorzystywanych w makramie a następnie wykonanie własnej pracy zainspirowanej szacunkiem i czułością do swojego ciała.

Julia Lachiewicz - animatorka kultury, samouk, pasjonatka rękodzieła, instruktorka warsztatów makramowych, nowohucianka, miłośniczka stylu retro i vintage, wykorzystuje swoje umiejętności na rzecz działań ekologicznych.

25 marca 2023 r., godz. 10:00-14:00.
Moc sojuszniczek. Jak wspierać emancypacyjną zmianę w sobie i swoim otoczeniu
Prowadzenie: Aleksandra Migalska.
LINK DO FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO: https://forms.gle/std5v7tTMPL9UaW7A

Warsztat dla pracowniczek i pracowników sektora kultury, osób pracujących w organizacjach pozarządowych, liderów i liderek swoich społeczności, lokalnych aktywistów i aktywistek, studentów i studentek kierunków kształcących kadry kultury.

Warsztat realizowany przez Pracownię Praktyk Rozwojowych w ramach programu wydarzenia Heroina. Bohaterka 2023. Festiwal Kobiet.

Wydarzenie odbywa się w ramach Miesiąca Krakowianek organizowanego przez Urząd Miasta Krakowa.

Więcej informacji znaleźć można na: www.krakowianki.krakow.pl

26 marca 2023 (niedziela), godz. 10:00-14:30.
Poczuj swoje granice - warsztat uwrażliwiający na to, gdzie są moje granice i jak często pozwalam je przekraczać.
Prowadzenie: Monika Stachańczyk, Katarzyna Biernat.
LINK DO FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO: https://forms.gle/6t1Rsg7fwDJnHX3u7 (maksymalnie 15 osób)

„Poczuj swoje granice", to kobiecy warsztat uwrażliwiający na to, gdzie przebiegają Twoje granice i jak często pozwalasz je przekraczać lub wręcz przeciwnie stawiasz barykady i budujesz mury. Zbyt mocne granice mogą powodować osamotnienie, wycofanie i często brak relacji, natomiast zbyt słabe pozwalają na nadużycia. Zapraszamy Cię do przyjrzenia się swoim granicom w kontekście ciała i czucia, a to wszystko w bezpiecznej, przyjaznej przestrzeni bez oceniania. Wspólnie będziemy doświadczać, rozmawiać i spoglądać z różnych perspektyw na nasze granice. Jeżeli chciałabyś coś zmienić to nasz warsztat może być pierwszym krokiem do tego. Weźmiesz z niego tyle ile zechcesz i dasz tyle ile na ten moment poczujesz.

Zapraszamy

Monika i Kaśka

Monika Stachańczyk:
“Z wykształcenia jestem pedagożką, od 18 lat pracuję w obszarze pomocy społecznej, ostatnie 11 lat jako animatorka lokalna. Całe moje życie zawodowe to praca z ludźmi. Mam doświadczenie w prowadzeniu warsztatów rozwojowo-wspierających dla kobiet oraz zajęć z choreoterapii z elementami relaksacji. Jestem instruktorką tańców w kręgu, certyfikowaną trenerką procesu „Droga bohaterki-podróż do siebie". Ukończyłam Szkołę Trenerów "Meritum" w Katowicach na poziomie V Europejskich RAM Kwalifikacji EQF (trener senior). Interesuje się tańcem, pierwotnym ruchem, związkiem psychiki z somatyką. Zgłębiam techniki pracy z ciałem, gdyż wierzę w mądrość ciała i jego zdolność samoregulacji. Kocham las, Bieszczady oraz stare domy i ruiny zamków (to miejsca, które dają mi spokój, siłę, inspirację). Prywatnie jestem mamą 5 - letniego Antka, partnerką. Lubię być z kobietami w siostrzańskiej energii i towarzyszyć Im w odkrywaniu własnego potencjału. Kocham dawać i czerpać siłę z bycia w grupie kobiet. Wierzę, że każda Nasza-Kobieca herstoria jest ważna i może być inspirująca dla innych.”

Kasia Biernat:
“Zawodowo jestem socjolożką, od ponad 20 lat pracującą z ludźmi, w tym od dekady w obszarze animacji społeczności lokalnych. Warsztaty rozwojowo-wspierające dla kobiet, które prowadzimy razem z Moniką, to jeszcze ciągle dla mnie wyzwanie i przygoda. I okazja do dzielenia się – pięknym miejscem, doświadczeniem, wiedzą. I moja własna „Podróż bohaterki", a jak wiadomo, podróże kształcą . A z konkretów: ukończyłam Szkołę Trenerów „Meritum" na poziomie V Europejskich Ram Kwalifikacji EQF, ukończyłam II stopniowy kurs „Podejście skoncentrowane na rozwiązaniu", jestem certyfikowaną trenerką procesu „Droga bohaterki-podróż do siebie"". Prywatnie jestem żoną i mamą dwójki nastolatków. Moje przestrzenie to raczej południowa siesta niż górska wspinaczka.. Więcej życzliwości, mniej presji – tak rozumiem dojrzałość. Wierze, że wysoka wrażliwość może być siłą, a czułość dla siebie ośmiela i dodaje odwagi. A przede wszystkim wierzę w moc wspólnego bycia i przeglądania się w historiach innych kobiet.”

Wydarzenie jest częścią Miesiąca Krakowianek, organizowanego przez Urząd Miasta Krakowa.

Dofinansowano ze środków Gminy Miejskiej Kraków oraz Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

Szczegółowy program wydarzenia znajduje się na stronie www.okn.edu.pl oraz fb/ARTzonaOKN.

Kontakt:
ARTzona | Ośrodek Kultury Norwida
os. Górali 4, 31-959 Kraków
tel. 12 644-38-98
k.szczesniak@okn.edu.pl
www.facebook.com/ARTzonaOKN
www.artzona.okn.edu.pl
https://okn.edu.pl
https://www.facebook.com/ARTzonaOKN
Miejsce:
ARTzona | Ośrodek Kultury Norwida, os. Górali 4
Godz.
różne
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2023


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury