POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA KRONIKA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


  ARCHIWUM  
Kategorie wydarzeń
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Biznesowe

Klubowe

Odbywające się online
 
 
03-11-2020     - 30-11-2020  
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Krakowskie restauracje i lokale gastronomiczne sprzedają na wynos
ZAPRASZA
Centrum Nowe Czyżyny
ul. Medweckiego 2
31-870 Kraków
Tel. 12 297 30 12
https://www.nowe-czyzyny.pl/
miejsce:
Centrum Nowe Czyżyny
ul. Medweckiego 2, Kraków
» Wydarzenia inne
Wskutek ostatnich decyzji rządu od 24 października w restauracjach w całym kraju posiłki można kupić wyłącznie na wynos lub w opcji z dowozem. Również krakowskie lokale gastronomiczne przestawiły się na taką formę sprzedaży. Przykładem jest Centrum Handlowe Nowe Czyżyny.

Od soboty wszystkie restauracje, kawiarnie lub inne punkty gastronomiczne w Krakowie działają w nowych ograniczeniach. Lockdown dla gastronomii nie jest jednak całkowity. Zgodnie z ostatnim rozporządzeniem, lokale mogą funkcjonować przygotowując i wydając jedzenie na wynos, a także realizować dowóz do klienta.

W ten sposób funkcjonują choćby restauracje i punkty gastronomiczne w Nowych Czyżynach zlokalizowanych w Nowej Hucie. W obiekcie taką formułę proponują klientom restauracja KFC, Domino’s Pizza, Olimp, Silver Dragon, Sevi Kebab, Lovit czy krakowska kawiarnia Nakielny.

- Aktualnie wszystkie lokale gastronomiczne znajdujące się w Nowych Czyżynach prowadzą sprzedaż na wynos, a połowa z nich posiada opcję z dowozem. W efekcie nasi klienci w dalszym ciągu mogą korzystać z oferty restauracyjnej w dogodny dla siebie sposób, np. przy okazji codziennych zakupów zdecydować się na gotowe dania, kawę czy desery, które są przygotowywane na miejscu. Udogodnieniem jest także opcja dowozu pod wskazany adres np. do domu lub biura. Wówczas zamówienie możemy złożyć online lub telefonicznie - mówi Anna Brzozowska, przedstawicielka Centrum Handlowego Nowe Czyżyny w Krakowie.

Jak informują przedstawiciele Nowych Czyżyn, mieszkańcy korzystając z takiego rozwiązania w swoim mieście nie muszą rezygnować z ulubionych smaków. Dodatkowo, w ten sposób wspierają działalność punktów gastronomicznych w Krakowie, które z powodu obowiązujących obostrzeń tymczasowo działają w ograniczonym zakresie.

- Robiąc zakupy np. w pobliskiej kawiarni czy zamawiając posiłki na wynos w odwiedzanej regularnie restauracji, wspieramy nie tylko lokalne, często rodzinne biznesy, ale całą krakowską gastronomię. Zachęcamy do takiej solidarności, ponieważ w ten sposób nie tylko pomagamy chronić miejsca pracy, pozwalamy także wielu placówkom odrobić straty i przetrwać kryzys – mówi Anna Brzozowska.

Co więcej, do skorzystania z opcji zamawiania posiłków na wynos zachęca bezpieczeństwo podczas zakupów. Nowe Czyżyny na bieżąco przystosowują się do zmieniających się obostrzeń, nadal obowiązuje ścisły reżim sanitarny, zapewniony jest również szeroki dostęp do środków ochronnych.

- Na terenie obiektu, m.in. przy wszystkich wejściach do Centrum, w sklepach oraz we wszystkich toaletach znajdują się dozowniki z płynem do dezynfekcji dłoni, a także instruktaże prawidłowego mycia rąk. W maseczkomatach i wybranych punktach sprzedaży można zakupić niezbędne podczas wizyty w centrum handlowym maseczki ochronne. A w razie potrzeby bezpłatnie otrzymać je od pracowników ochrony. Dzięki temu klienci mają zapewniony komfort nie tylko zakupów, ale także korzystania z oferty gastronomicznej np. podczas oczekiwania na wydawanie posiłków - informuje Anna Brzozowska.

O bezpieczeństwo w obiekcie dba również serwis sprzątający, który regularnie dezynfekuje m.in. strefę gastronomiczną, aleje handlowe oraz najbardziej narażone na kontakt powierzchnie. Na korzyść działa też specjalna wentylacja obiektu, która sprawia, że powietrze w budynku jest systematycznie wymieniane poprzez pobór świeżego z zewnątrz.
Miejsce:
Centrum Nowe Czyżyny
ul. Medweckiego 2, Kraków
Godz.
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2021


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury