POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA KRONIKA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


  ARCHIWUM  
Kategorie wydarzeń
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Biznesowe

Klubowe

Odbywające się online
 
 
15-01-2020     - 24-01-2020  
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
SuperMOC pomagania!
ZAPRASZA
"Dziś w Krakowie" - Portal Kraków Zaprasza
http://www.Krakow.zaprasza.eu
miejsce:
Szkoły województwa małopolskiego.
Finał projektu i spotkanie z Pierwszą Damą - Jaśkowice (gmina Skawina, godz. 12.30).
12.30
BEZPŁATNE
DLA DZIECI
zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat
» Wydarzenia inne
W styczniu 2020 roku startuje kampania społeczna pod hasłem: „I Ty masz superMOC… pomagania!” Fundacji „Odzyskaj Nadzieję" i Fundacji “ORLEN - DAR SERCA”. Projekt skierowany jest do uczniów małopolskich szkół podstawowych. Celem kampanii jest rozwijanie wśród dzieci i młodzieży postawy zaangażowania na rzecz potrzebujących pomocy, otwartości i wrażliwości na potrzeby innych, kształtowanie postaw altruistycznych oraz wskazanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu.

Kampania ma rozpowszechniać wśród uczniów ideę wolontariatu oraz bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi. W ramach akcji „I Ty masz superMOC… Pomagania!” odbędą się m.in. spotkania w szkołach, podczas których prowadzący wraz z uczniami będą szukać odpowiedzi na pytania: czy warto pomagać, na czym polega wolontariat, czy pomaganie może być cool? W ramach projektu przygotowane zostały dedykowane materiały pomocnicze m.in. w formie konspektów lekcyjnych (dla wychowawców, nauczycieli,) oraz filmu edukacyjnego ukazującego ideę wolontariatu. Z myślą o głównej grupie docelowej, czyli dzieciach i młodzieży powstał kultowy komiks, którego bohaterem (a bardziej superbohaterem!) jest młody chłopiec Bronek, który każdego dnia ratuje świat dobrymi uczynkami. Komiks w ciekawy i bardzo przystępny sposób opowiada o tym jak można pomagać i dlaczego warto to robić.

Beata Kurek - Prezes Fundacji “Odzyskaj Nadzieję” - Młodzi ludzie, którzy robią coś na rzecz innych uczą się skutecznej komunikacji ze swoimi rówieśnikami i dorosłymi, uczą się współpracy, planowania, dotrzymywania terminów, zarządzania czasem, rozliczania siebie i innych z zadań, których się podjęli. Działanie na rzecz innych, solidarność międzyludzka i wspólne rozwiązywanie problemów to przecież kwintesencja odpowiedzialnego obywatelstwa. To również postawy, których nie da się nauczyć inaczej, niż w działaniu. Fundacja “Odzyskaj Nadzieję” mocno wspiera tę inicjatywę i podejmuje szereg działań na rzecz codziennej pomocy innym.

Bycie wolontariuszem czy wolontariuszką zwiększa szanse edukacyjne młodych ludzi, nie tylko dlatego, że podnosi ich poczucie wartości i poprawia wizerunek w oczach innych, ale także dlatego, że wolontariat sam w sobie jest wartościowym doświadczeniem edukacyjnym. Wolontariat to także szkoła odpowiedzialności za drugiego człowieka, szkoła inicjatywy i przedsiębiorczości. Wolontariat uczy podejmowania decyzji – na co poświęcić czas i uwagę, w co zaangażować swoją energię i emocje. Uczy podejmowania ryzyka w kontaktach z innymi ludźmi i w nowych sytuacjach społecznych.

Program „I Ty masz superMOC...pomagania!” realizowany jest przez Fundację “Odzyskaj Nadzieję” w ramach dofinansowania z Fundacji “ORLEN - DAR SERCA”
Miejsce:
Szkoły województwa małopolskiego.
Finał projektu i spotkanie z Pierwszą Damą - Jaśkowice (gmina Skawina, godz. 12.30).
Godz.
12.30
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 
Warto pomagać

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2020


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury