POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA KRONIKA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


  ARCHIWUM  
 
 
27-01-2018   -   28-01-2018  
"Dziś w Krakowie" - Portal Kraków Zaprasza
Warsztaty tańca i pieśni afrykańskich z Andym Camarą
"Dziś w Krakowie" - Portal Kraków Zaprasza


http://www.Krakow.zaprasza.eu
TANIEC:
Akademia Tańca i Walki GOTA
ul. Dietla 97/9, Kraków

PIEŚNI:
Dom kultury "Krakowiacy"
ul. Św. Gertrudy 4, Kraków
TANIEC 1 DZIEŃ - 27.01 - 14:00 – 15:30
TANIEC 2 DZIEŃ - 28.01 - 14:00 – 15:30
PIEŚNI AFRYKAŃSKIE - 28.01 - 17:30 – 19:00
Taniec
Zapraszamy na warsztaty tradycyjnych tańców i pieśni afrykańskich (Gwinea, Mali, Senegal etc.) z akompaniamentem bębnów na żywo! Zajęcia poprowadzi wybitny tancerz i muzyk gwinejski Andy Camara, a akompaniament zapewni zespół Changa. Na warsztaty zapraszamy zarówno osoby, które miały już kontakt z tańcem i muzyką afrykańską jak i osoby całkowicie początkujące.

Witalność tańca afrykańskiego jest odwzorowaniem samego życia. Symbolizuje on dynamiczną harmonię bytu. Uderzenie, rytm, czas, przepływ, równowaga między działaniem a spoczynkiem wyrażane w muzyce i tańcu, stają się widzialnymi i oczywistymi dla zmysłów elementami kosmicznej, społecznej i psychologicznej harmonii, umożliwiając jednostce doświadczenie duchowej tajemnicy życia. W społecznościach afrykańskich taniec i muzyka funkcjonują niejako na czterech poziomach: fizycznym, psychicznym, społecznym i duchowym. Poziom pierwszy cechuje się aktywnością, którą w kategoriach zachodnich można ujmować jako odnowę fizyczną typu fitness, połączoną z relaksem, koordynacją nerwowo – mięśniową i odreagowaniem napięć. Funkcja psychologiczna muzyki i tańca polega na wolnym i spontanicznym wyrażaniu emocji, umiejętnościach cieszenia się wyłącznie chwilą obecną, eliminowaniu stresu i zastąpieniu go przyjemnością czerpaną przez całe ciało z energetycznych rytmów wybijanych przez bębny i balafony. Z kolei poziom społeczny muzyki i tańca wyraża się w działaniach integrujących, harmonijnie scalających jednostkę i wspólnotę z niewidzialnym światem duchów i przodków. Jak pisze Tierou „taniec afrykański jest środkiem komunikacji bardziej wymownym niż język, bardziej bogatym niż pismo”

Kiedy?
TANIEC 1 DZIEŃ - Sobota, 27 styczeń, 14:00 – 15:30
TANIEC 2 DZIEŃ - Niedziela, 28 styczeń, 14:00 – 15:30
PIEŚNI AFRYKAŃSKIE - Niedziela, 28 styczeń, 17:30 – 19:00

Gdzie?
TANIEC – Akademia Tańca i Walki „GOTA” – ul. Dietla 97/9, Kraków
PIEŚNI AFRYKAŃSKIE – Dom Kultury Krakowiacy – ul. Św. Gertrudy 4, Kraków

Za ile?
TANIEC 1 DZIEŃ – 40 zł
TANIEC 2 DNI – 70 zł
PIEŚNI AFRYKAŃSKIE – 40 zł
ALL INCLUSIVE (taniec + pieśni) – 100 zł

Obowiązkowa rezerwacja miejsc pod adresem
cracowdjembe@gmail.com

ANDY FACINET CAMARA:
Wybitny tancerz i muzyk gwinejski. Urodził się w Konakry w rodzinie o głębokich tradycjach artystycznych. Ojciec jego był szanowanym griotem, co sprawiało, że Andy od najmłodszych lat obcował z tradycyjną sztuką afrykańską. Od wczesnych lat szkolony był na tancerza. Współpracował z ogromną liczbą grup i baletów, między innymi: Ballet Farita, Ballet Kounkori Bamba, Ballet Merveille de Guinee, Ballet Djakhanki Kounda, Ballet Foniki, Academi Percusion (UNICEF).

Aktualnie jest choreografem, a także dyrektorem artystycznym tancerzy i muzyków uznanego Ballet Sourakhata w Konakry, Matam. Jego głównym nauczycielem i mistrzem był Sorel Conti, tancerz Les Ballet Africains. Jest poważanym artystą w Gwinei i bardzo dobrym pedagogiem. Specjalnie na jego zajęcia przyjeżdżają tancerze z różnych stron świata, między innymi: Włoch, Francji, Japonii, Australii, USA. Jako pedagog ceniony jest również przez Afrykańczyków, zapraszany na warsztaty do różnych państw w samej Afryce, między innymi Senegalu, Burkina Faso czy Gambii. Jego twórczość nie zamyka się tylko na wiernym odtwarzaniu tradycji afrykańskich, ale również na kreowaniu wspaniałych, nowatorskich spektakli taneczno-muzycznych. W Afryce pracuje również jako muzyk (dundunista). W Polsce, na co dzień, Andy tworzy i współpracuje z taneczną grupą SalsHall Ortodox.

https://www.youtube.com/watch?v=i2Ka0TyiDdI
https://www.youtube.com/watch?v=irfJsLaOX2Q
 
https://www.facebook.com/events/160768204689055/
Miejsce:
TANIEC:
Akademia Tańca i Walki GOTA
ul. Dietla 97/9, Kraków

PIEŚNI:
Dom kultury "Krakowiacy"
ul. Św. Gertrudy 4, Kraków
 
Godz.
TANIEC 1 DZIEŃ - 27.01 - 14:00 – 15:30
TANIEC 2 DZIEŃ - 28.01 - 14:00 – 15:30
PIEŚNI AFRYKAŃSKIE - 28.01 - 17:30 – 19:00
 
 

 
 
   
Afro z Andym Camarą
 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2018


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury