POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA KRONIKA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


  ARCHIWUM  
Kategorie wydarzeń
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Biznesowe

Klubowe

Odbywające się online
 
 
05-09-2015       
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Hackathon dla Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko"
ZAPRASZA
Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”
ul. Profesora Stefana Myczkowskiego 4
30-198 Kraków
tel: +48 12 422 69 03
http://mimowszystko.org
fundacja@mimowszystko.org
miejsce:
Kraków, sala VIP , Cracovia
» Wydarzenia inne
Programować, by pomóc. Krakowski Hackathon pomoże podopiecznym Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko’”.
Właśnie ruszyła rejestracja uczestników.

Ruszyła rejestracja do wyjątkowego Hackhathonu, podczas którego programiści różnych specjalności będą tworzyć aplikację dla podopiecznych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Współorganizatorzy: społeczność „The Way Forward”, partnerująca jej firma Infusion oraz Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” zapraszają zorganizowane drużyny do zgłaszania swojego uczestnictwa w tym wydarzeniu.

5 września, w Sali VIP Stadionu Cracovia, pasjonaci programowania będą tworzyć aplikację dla osób niepełnosprawnych intelektualnie. Najlepszy projekt, będący rezultatem Hackhathonu, zostanie wdrożony w – należącym do Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” – ośrodku terapeutyczno-rehabilitacyjnym „Dolina Słońca” w Radwanowicach.
– Nasi podopieczni korzystają z aplikacji ogólnodostępnych w internecie – w większości są to aplikacje dla dzieci typu memory, puzzle, kolorowanki. Niestety, tego rodzaju programy są odpowiednie dla małych dzieci, ale nie dla naszych podopiecznych, którzy są dorosłymi osobami niepełnosprawnymi intelektualnie – tłumaczy Izabela Jabłońska-Piłat, fundraiser, asystent dyrektora ośrodka „Dolina Słońca”. – Nasi podopieczni to ludzie dorośli i tak powinien ich traktować otaczający świat.
Idea Hackhatonu „The Way Forward” jest prosta – stworzyć aplikację dla tych, którzy z niej najbardziej mogą skorzystać.
– Wielu z nas na co dzień pracuje w międzynarodowych firmach, wykorzystując swój potencjał umysłowy do tworzenia zaawansowanych technologicznie projektów. Po przeciwnej stronie mamy osoby niepełnosprawne intelektualnie, które mają ograniczony dostęp do najnowszych technologii. To im chcemy przekazać cząstkę naszego świata, tworząc, dopasowaną do ich zdolności intelektualnych aplikację – wyjaśnia Monika Zamojska, współorganizatorka Hackhatonu reprezentująca społeczność „The Way Forward’”, na co dzień pracująca jako interactive developer.
W Hackathonie wezmą udział maksymalnie pięcioosobowe, wcześniej zarejestrowane, drużyny składające się z programistów, front-end-developerów, grafików oraz projektantów interfejsów. Będą mieć dwanaście godzin na to, by stworzyć oprogramowanie dostosowane do poziomu niepełnosprawnych intelektualnie podopiecznych ośrodka „Dolina Słońca”
w Radwanowicach. Ze względu na krótki czas przeznaczony na część programistyczną podczas Hackhatonu organizatorzy chcą, aby uczestniczące zespoły częściwo opracowały swoje projekty jeszcze przed wydarzeniem.
Powstające aplikacje zostaną oparte o wytyczne opracowane przez organizatorów. Wszystkie drużyny będą mieć też zapewnione wsparcie merytoryczne ze strony mentorów i opiekunów osób niepełnosprawnych zarówno przed, jak i w trakcie Hackhathonu.
Dla uczestników hackhathonu przewidziano nagrody i wyróżnienia. Zwycięska aplikacja zostanie wdrożona w ośrodku terapeutyczno-rehabilitacyjnym „Dolina Słońca”
w Radwanowicach należącym do Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.
– Hackathon „The Way Forward” na pewno zwróci uwagę na to, czy branża IT i nowe technologie są w Polsce dostatecznie wykorzystywane na rzecz pomocy osobom niepełnosprawnym. – mówi Izabela Jabłońska- Piłat z Fundacji „Mimo Wszystko”. – Mamy nadzieję, że stworzona w czasie tego wydarzenia aplikacja będzie wspomagała rehabilitację neuropsychologiczną. Chcielibyśmy, aby spodobała się naszym podopiecznym i żeby z niej chętnie korzystali.

Rejestracja do udziału w Hackhathonie: www.twfhackathon.com

Więcej informacji na temat Hackathonu udziela:

Małgorzata Segda
Specjalista ds. PR
e-mail: malgorzatasegda@mimowszystko.org, tel. kom. 669 990 052
Miejsce:
Kraków, sala VIP , Cracovia
Godz.
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2022


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury