ul. Felicjanek 15/13, Kraków, I p., na domofonie wcisnąć 13
lokalizacja blisko Dworca Głównego i Rynku Głównego w Krakowie (300m), przecznica od ul. Smoleńsk, równoległa do ul. Retoryka i ul. Zwierzynieckiej.
Spacerkiem przez Planty, a także od Dworca i Starego Kleparza, Długa -tramwaje 18 i 72.
Można również dojechać na na Al. Focha 1, krakowskie Błonia pod dawny Hotel Cracovia, obecnie Muzeum Architektury i Designu, następnie przejść ul. Piłsudskiego, Retoryka.
Międzynarodowy Dzień Pamięci o Holocauście 2025 - w 80. Rocznicę Wyzwolenia Auschwitz
Echa Nadziei: Sztuka i Pamięć o Holocauście | Echi di Speranza: Arte e Memoria dell'Olocausto | Echoes of Hope: Art and Memory of the Holocaust
Codziennie w godzinach 15.00-18.00 po wcześniejszym umówieniu wizyty.
PAPP GALERIA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ
Autorska galeria z twórczością przede wszystkim Stefana Papp otwarta na różnorodność z wymienną ekspozycją grafik, kolaży, a także rzeźb. To nowe miejsce znajduje się w Śródmieściu Krakowa i zostało stworzone dla kolekcjonerów i osób zainteresowanych obcowaniem ze sztuką współczesną na żywo, a nie wirtualnie. Część wystawianych dzieł jest dostępna w sprzedaży.
Ekspozycja stała przedstawiająca kopalne szczątki wymarłych zwierząt należących do tzw. megafauny plejstoceńskiej.
Na wystawie można zobaczyć jedynego na świecie zachowanego w całości, wraz ze skórą i tkankami miękkimi nosorożca włochatego liczącego ok. 30 tysięcy lat. Obok prezentowane są również kopalne szczątki mamutów i niedźwiedzia jaskiniowego. Od 28.10.2014 Zakład Kręgowców ISEZ PAN przy współpracy z Muzeu (...)
Wystawa minerałów i skamieniałości ofiarowanych Muzeum przez Zbyluta Grzywacza.
Na wystawie zaprezentowano niezwykłe bogactwo minerałów. Wśród nich wspaniały egzemplarz pirytu zwanego inaczej "złotem głupców", barwne odmiany kwarcu, agaty, geody, gipsowe "róże pustyni" oraz różne odmiany soli.
Obok minerałów podziwiać można również skamieliny - odciśnięte w kamieniu kształty zwierząt i roślin mające nieraz setki (...)
Wystawa prezentuje wymarłe mięczaki m. in. amonity oraz współcześnie żyjące głowonogi, małże i ślimaki z całego świata. Do szczególnych osobliwości wystawy można zaliczyć okazałą muszlę przydaczni olbrzymiej, gatunku należącego do największych małży świata oraz łodzika - jedynego głowonoga posiadającego muszlę zewnętrzną.
Uzupełnieniem wystawy jest ciekawa kolekcja krajowych mięczaków. (...)
Muzeum Etnograficzne w Krakowie
pl. Wolnica 1
31-060 Kraków
wt.–nd. 10.00–19.00
pn. nieczynne
Muzeum Etnograficzne w Krakowie posiada najstarszą i największą kolekcję etnograficzną w Polsce. Wystawa stała przedstawia różne aspekty minionego świata wsi: tradycyjne wiejskie budownictwo, wnętrza mieszalne, galerię polskich strojów ludowych, zabytki folkloru, rzemiosła i sztuki oraz archiwalne fotografie. Zgromadzane licznie eksponaty z jednej strony przywołują codzienne życie rolnika czy pasterza, z drugiej – opowiadają o (...)