POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH  ARCHIWUM  
RELACJE
Nowe Czyżyny wspierają młodych kajakarzy
« start     14-06-2021
Sekcja kajakowa Yacht Clubu Kraków zyskała partnera w jednym z centrów handlowych zlokalizowanych w Nowej Hucie. Nowe Czyżyny zostały oficjalnym sponsorem klubu, wspierając tym samym rozwój młodych kajakarek i kajakarzy.

Yacht Club Kraków – sekcja kajakowa z siedzibą na os. Mogiła Przystań nad Wisłą, to klub z bogatymi tradycjami i historycznie mocno związany z początkami żeglarstwa w Krakowie – Nowej Hucie.

Najpierw w 1955 roku miało tu miejsce otwarcie przystani w Mogile, z kolei rok później przy Przedsiębiorstwie Budowy Huty im. Lenina powstał sam klub.

W ramach swojego statutu Yacht Club Kraków – sekcja kajakowa zajmuje się m.in. popularyzacją sportu i rekreacji wśród mieszkańców Krakowa, prowadzi także działalność regatową z dziećmi i młodzieżą. Zawodnicy klubu biorą udział w regatach ogólnopolskich w ramach kalendarza imprez Polskiego Związku Żeglarskiego.

Zważywszy jednak na rosnące koszty rozwoju sportu wyczynowego, niezbędne okazuje się bieżące wsparcie partnerów oraz darczyńców. Jednym z nich zostało właśnie Centrum Handlowe Nowe Czyżyny, nowy sponsor sekcji kajakowej krakowskiego Yacht Clubu.

- Zawsze chętnie angażujemy się w rozwój krakowskiego sportu oraz wspieramy młodych sportowców z terenu naszego miasta. Jako obiekt zlokalizowany w Nowej Hucie i mocno związany ze swoim sąsiedztwem nie mieliśmy wątpliwości, że decyzja o wyborze Yacht Clubu - sekcji kajakowej, którego wychowankami byli wybitni kajakarze i kajakarki, jest najlepszą z możliwych - mówi Anna Brzozowska, przedstawicielka Centrum Handlowego Nowe Czyżyny.

Współpraca krakowskiego centrum handlowego z Yacht Clubem Kraków – sekcja kajakowa zakłada m.in. pomoc finansową w zakresie codziennego funkcjonowania klubu. Jest to choćby wsparcie przy finansowaniu dojazdów na zawody, zakupie niezbędnego sprzętu regatowego, strojów w barwach klubowych dla dzieci i młodzieży czy organizacji darmowych zajęć rekreacyjnych w formie lekcji dla całych klas uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Jak wyjaśniają przedstawiciele Nowych Czyżyn, inicjatywa to ukłon w stronę utalentowanych zawodników klubu, ale także narybka krakowskiego kajakarstwa, czyli dzieci i młodzieży, które dopiero zaczynają lub planują zacząć swoją przygodę z tą dyscypliną.

- Sport, w tym także kajakarstwo, hartuje ducha i uczy wytrwałości. Tym bardziej jesteśmy dumni, że będziemy mieć choć minimalny wkład w rozwój fizyczny najmłodszych pokoleń sportowców z terenu Krakowa, w tym także z naszego najbliższego otoczenia – Nowej Huty – wyjaśnia Anna Brzozowska.
  

 
miejsce wydarzenia:
Centrum Nowe Czyżyny
ul. Medweckiego 2, Kraków
 

https://www.nowe-czyzyny.pl/aktualnosci/nowe-czyzyny-sponsorem-yacht-clubu-krakow/

ZOBACZ
PROPOZYCJE NA DZIŚ »

 
 

Już po odpuście ku czci św. Rocha z obrzędem błogosławieństwa zwierząt w Mikstacie -relacja


Nagroda Europejskiego Dziedzictwa dla MCK


Szkolenie Kadr Narodowych w Speed-ballu.


AKTYWIZACJA TURYSTYCZNA W REJONIE BESKIDU MAKOWSKIEGO


Brązowe medale reprezentacji w speed-ballu.


"Przemijanie" w Teatrze Stygmator z cyklu POEZJA NA KAZIMIERZU


Wielkie zwycięstwo zawodników Sportowni.


Słodki Wawel Truck podbił serca mieszkańców Krakowa


Nowe Czyżyny wspierają młodych kajakarzy


Słodki Wawel Truck podbił serca mieszkańców Krakowa!


zobacz Placówka z Krakowa wśród zwycięzców konkursu “Gotowi na wiosnę”


zobacz Dobre praktyki krakowskiego producenta słodyczy Wawel SA kolejny rok z rzędu wyróżnione w Raporcie FOB

 Copyright © 2002-2023


Polskie Niezależne Media
 
Kontakt z Redakcją