POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH  ARCHIWUM  
RELACJE
zobacz Dobre praktyki krakowskiego producenta słodyczy Wawel SA kolejny rok z rzędu wyróżnione w Raporcie FOB
« start     19-04-2021
Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2020. Dobre praktyki” zawiera zestawienie najważniejszych działań polskich firm z ostatniego roku w zakresie CSR. Publikacja pojawia się cyklicznie już od 2002 roku, a jej celem jest promowanie idei odpowiedzialnego biznesu. Tegoroczna, już 19 edycja Raportu, podsumowywała 2020 rok, czyli między innymi rolę biznesu w walce ze skutkami pandemii koronawirusa SARS-Cov-2. Po raz kolejny, w gronie firm, których dobre praktyki zostały docenione przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu znalazła się firma Wawel.

Małopolskie dobre praktyki w Raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu
Wśród aż 10 wyróżnionych praktyk marki Wawel, znalazły się też te bezpośrednio związane z samym regionem Małopolski. W kategorii „Środowisko” doceniono realizowany długofalowo projekt Carpoolingu pracowniczego, czyli praktyki wspólnych przejazdów, niosący za sobą korzyści dla środowiska naturalnego w postaci obniżenia emisji substancji ze spalania paliw. Forum Odpowiedzialnego Biznesu w tej kategorii wyróżniło również rozwiązania ekologiczne w zakładach produkcyjnych, takie jak m.in. wymiana oświetlenia na lampy LED, które zapewniają możliwie najniższe zużycie energii.

W Raporcie w obszarze „Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej” wyróżniony został także innowacyjny program społeczny „Dobro od Dziecka”, wspierający placówki opiekuńcze w pracy z dziećmi i młodzieżą na terenie Małopolski. W ramach działań realizowanych od 2018 roku Fundacja „Wawel z Rodziną”, przeprowadziła cykl warsztatów, w których wzięło udział aż 63 wychowawców z 34 małopolskich świetlic środowiskowych. Dzięki warsztatom wychowawcy wykorzystywali zdobytą wiedzę podczas zajęć w swoich placówkach z ponad 700 podopiecznymi.

Forum Odpowiedzialnego Biznesu w tegorocznej edycji doceniło również wsparcie krakowskich szpitali w ramach podziękowania pracownikom ochrony zdrowia za zaangażowanie podczas walki z pandemią. Wyróżnione zostały też działania, jakie Wawel podjął na rzecz pracowników handlu, poprzez zapewnienie im dostępność podstawowych produktów ochronnych w trakcie epidemii koronawirusa. W Raporcie znalazł się też m.in. program „Dobre Składniki”, który udowadnia, że nawet przy produkcji na szeroką skalę słodycze mogą mieć dobry i krótki skład, bez zbędnych dodatków.


„Wszyscy dostrzegamy ogrom wyzwań społecznych, klimatycznych i ekonomicznych – tak w skali globalnej, jak i patrząc na nasze najbliższe sąsiedztwo. Na dużych firmach spoczywa zatem nie tylko odpowiedzialność za przyszłość kolejnych pokoleń i całej planety, ale również ważna rola dobrego pracodawcy, wartościowego partnera biznesowego czy aktywnego uczestnika życia lokalnej społeczności. Wawel ma tego pełną świadomość. Bardzo nas cieszy, że dostrzeżono nasze praktyki z tak szerokiego obszaru – także te wskazujące na ważną rolę firmy w życiu społecznym i ekonomicznym Krakowa, Dobczyc i Małopolski. To dla nas wielka motywacja, by szukać kolejnych sposobów i działań, które będą odczuwalne przez naszych pracowników, najbliższych sąsiadów i lokalne społeczności. – mówi Monika Kowalewska, dyrektor marketingu firmy Wawel.

W tym roku premiera największego w Polsce przeglądu CSR i zrównoważonego rozwoju odbyła się 15 kwietnia w formie online.

Raport dostępny jest pod adresem:
http://odpowiedzialnybiznes.pl/wp-content/uploads/2021/04/FOB_Raport2020.pdf
  

 
miejsce wydarzenia:
wawel
 

https://www.wawel.com.pl/aktualnosci/wawel-z-10-do

ZOBACZ
PROPOZYCJE NA DZIŚ »

 
 

Leśne działania w leśnej bazie.


Globalne zmiany są napędzane przez jednostki. Za nami Talk’N’Roll


Zakończyła się XII edycja Szkoły św. Rocha


Już po odpuście ku czci św. Rocha z obrzędem błogosławieństwa zwierząt w Mikstacie -relacja


Nagroda Europejskiego Dziedzictwa dla MCK


Szkolenie Kadr Narodowych w Speed-ballu.


AKTYWIZACJA TURYSTYCZNA W REJONIE BESKIDU MAKOWSKIEGO


Brązowe medale reprezentacji w speed-ballu.


"Przemijanie" w Teatrze Stygmator z cyklu POEZJA NA KAZIMIERZU


Wielkie zwycięstwo zawodników Sportowni.


Słodki Wawel Truck podbił serca mieszkańców Krakowa


Nowe Czyżyny wspierają młodych kajakarzy

 Copyright © 2002-2024


Polskie Niezależne Media
 
Kontakt z Redakcją