Wstęp wolny. Zapisy przez formularz na stronie www.okn.edu.pl.
Koncert Mateusza Kluzy z zespołem. Wystšpiš: Mateusz Kluza (piew, fortepian, gitara), Jacek Długosz (gitary), Mateusz Dudek (akordeon, acordina), Paweł Wszołek (kontrabas, gitara basowa), Szymon Madej (perkusja).
Występ Mateusza Kluzy z zespołem to premierowy koncert z materiałem z najnowszej płyty artysty zatytułowanej Norwid 2021. Płyta ta jest hołdem dla twórczoci Cypriana Kamila Norwida w 200. rocznicę urodzin poety. Podczas koncertu będzie można usłyszeć nowe muzyczne interpretacje do wierszy Norwida, jak również nowe aranżacje do utworów z płyty Niksy wydanej w 2008 r. W repertuarze koncertu pojawiš się m.in.: Pielgrzym, Z greckiego, Klštwy, Niksy, Nim znów ucieknę, Pomiędzy witem, Moja Piosnka i inne.
Mateusz Kluza - muzyk multiinstrumentalista (kontrabasista, gitarzysta, pianista, wokalista, kompozytor, muzyk sesyjny). Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Laureat wielu konkursów poezji piewanej. Jako muzyk sesyjny występował m.in z Andrea Bocellim, Krzysztofem Pendereckim, Krzesimirem Dębskim, Grzegorzem Turnauem i wieloma innymi artystami. Regularnie koncertuje z różnymi orkiestrami symfonicznymi m.in z Orkiestrš Akademii Beethovenowskiej, z orkiestrš Passionart, Polskš Orkiestrš Muzyki Filmowej. Od lat zafascynowany poezjš Cypriana Kamila Norwida. W 2003 r. rozpoczšł współpracę z Orodkiem Kultury im. C.K. Norwida w Krakowie piszšc muzykę do spektakli teatralnych z okazji Dni Norwidowskich. W 2008 r. wydał płytę do poezji Norwida pt. Niksy. Obecnie na stałe współpracuje z Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Więcej informacji na stronie www.mateuszkluza.pl.
Norwid Festiwal 2021 krakowska odsłona obchodów Roku C. K. Norwida z okazji 200-lecia jego urodzin pod hasłem Dopokšd idę!.... Projekt popularyzuje postać i twórczoć Norwida jednego z najważniejszych autorów w literaturze polskiej. Jego dzieła stereotypowo postrzegane sš jako trudne w odbiorze. Dzięki innowacyjnym i atrakcyjnym działaniom edukacyjnym odwołujšcym się do kultury współczesnej oraz angażujšcym różnorodnych odbiorców, przedsięwzięcie umożliwia nowe spojrzenie na kanon polskiej literatury, rozbudza zainteresowanie nim oraz wzmacnia tożsamoć uczestników, podnoszšc ich kompetencje czytelnicze. W programie przewidziano rezydencje artystyczne, przyznanie Nagrody Norwidowskiej dla twórców łšczšcych działalnoć literackš z innymi dziedzinami sztuki, a także panele dyskusyjne, recytację, koncert, warsztaty kreatywnego pisania, spacer, grę terenowš. Rezultaty podsumuje wydanie katalogu.
Dofinansowano ze rodków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzšcych z Funduszu Promocji Kultury.
Wydarzenie z udziałem publicznoci, tłumaczone na PJM i transmitowane na www.facebook.com/oknorwid. Dofinansowano ze rodków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzšcych z Funduszu Promocji Kultury.
Partnerzy: MKDNiS, Dzielnica XVIII Nowa Huta, Opactwo Cystersów w Mogile.
Szczegółowe informacje:
Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Orodek Kultury Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 27 65 w. 20, nhlab@okn.edu.pl
www.nhlab.okn.edu.pl
www.facebook.com/NHlabOKN
|