Zapraszamy na zorganizowane zwiedzanie ekspozycji muzealnej Jak we nie! Emil Orlik w Japonii oraz towarzyszšce wystawie warsztaty plastyczne. cieżka zwiedzania przybliży nam twórczoć Emila Orlika czeskiego artysty zwišzanego z Secesjš Wiedeńskš, Grupš Klimta oraz Secesjš Berlińskš. Orlik odwiedził Japonię dwukrotnie: w latach 19001901 oraz 19111912. Podczas podróży szkicował ołówkiem, kredkš, tworzył akwarele, drzeworyty i litografie. Poznał technikę japońskiego drzeworytu barwnego, co wród artystów tego czasu było stosunkowo rzadkie.
Po zwiedzaniu ekspozycji grupa przystšpi do warsztatów, w trakcie których każdy Uczestnik stworzy pracę z zakresu grafiki inspirowanej twórczociš Orlika. Zajęcia będš utrzymane w lekkiej formie intuicyjnych aktywnoci plastycznych.
Wydarzenie odbędzie się w przestrzeni Muzeum Manggha w rodę 26 sierpnia 2020 r. w godzinach 14.3016.30. Spotkanie przeznaczone jest dla młodzieży (+16) i osób dorosłych. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres e-mail: edukacja@manggha.pl, w tytule wiadomoci wpisujšc: Emil Orlik 26.08. W treci należy podać: imię, nazwisko, numer telefonu oraz wiek zgłaszanego Uczestnika. Zachęcamy do wczeniejszej rezerwacji z uwagi na ograniczonš liczbę miejsc (limit: 10 osób). Koszt udziału w zwiedzaniu wystawy oraz warsztatach towarzyszšcych wynosi łšcznie 25 zł, płatnoci dokonuje się stacjonarnie w dniu wydarzenia.
Spotkanie w ramach cyklu Poznajemy Japonię.
Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z regulaminem wydarzeń edukacyjnych. Rezerwujšc miejsce w grupie zajęciowej Uczestnik zgadza się na warunki opisane w regulaminie.
Uwaga: Uczestnik wydarzenia/opiekun prawny jest zobowišzany do złożenia pisemnego owiadczenia przy wejciu na zajęcia, że według swojej najlepszej wiedzy, nie jest/jego podopieczny nie jest osobš zakażonš wirusem SARS-CoV-2 oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. Wzór owiadczenia jest dostępny do pobrania poniżej. Wydruki owiadczenia będzie można uzyskać również w dniu wydarzenia od pracownika recepcji muzealnej.
mat. Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha
|