11 letnia tradycja muzycznych weekendów w Starym Porcie owiana jest legendą w Krakowie, nie tylko wśród publiczności, ale także wśród zespołów, które z dużą przyjemnością tutaj grywają, dzięki niespotykanemu klimatowi spotkań. Usłyszeć tutaj można przekrój wszystkich gatunków muzycznych.
Występują w Starym Porcie zespoły grające bluesa, jazz, folk, rock, funk, soul, szanty i wiele innych.
Na wszystkie koncerty i imprezy wstęp bezpłatny!
Kapela z Orliczka - karnawał z folkiem
piątek, 4 stycznia 2013 - 20:00
Zespół powstał latem 2003 roku we wsi Orliczko, w jego skład wchodzi 7 osób.
Kapela wykonuje tradycyjna muzykę ludową w nowych opracowaniach muzycznych z elementami jazzu.
Nowatorskie podejście do folku zostało docenione przez Jury prestiżowego konkursu Mikołajki Folkowe w Lublinie.Kapela z Orliczka jest również laureatem nagrody przyznawanej przez Ministra Kultury za szczególne zasługi na niwie polskiej kultury ludowej. Na swoim koncie kapela ma setki koncertów w Polsce a trasy koncertowe po Europie zaowocowały kolejnymi zaproszeniami.
Folk For Freaks - karnawał z folkiem
sobota, 5 stycznia 2013 – 20:00
Kwartet nowoczesnej muzyki etno, opartej na utworach tradycyjnych i własnych kompozycjach, z dużą dozą improwizacji.
Koncertowy żywioł, inspirujący się folkiem Europy Środkowej, od Polski poczynając, przez Węgry i Rumunię, aż – od czasu do czasu – zaglądający na Bałkany. Nie stroni od brzmień elektrycznych. Niejazzowy, nieklezmerski, z pochodzenia krakowsko-świętokrzysko-podlaski – autentyczna muzyka STĄD.
Zespół powstał w 2011 w Krakowie. Stworzony przez grupę przyjaciół – doświadczonych muzyków ze środowiska krakowskiego, grających na co dzień w zespołach m.in. Andrzeja Sikorowskiego, Basi Stępniak-Wilk, Marty Honzatko, Yes Kiezsirumem.
W skład zespołu wchodzą:
Gertruda Szymańska instrumenty perkusyjne
Michał Braszak gitara basowa , kontrabas
Krzysztof Cyran gitary, mandolina
Paweł Solecki EWI ( klarnet midi), ludowe instrumenty dęte
Piotr Zadrożny
piątek, 11 stycznia 2013 - 20:00
Przegląd Konkursowy Festiwalu „Shanties 2013”
sobota, 12 stycznia 2013, godz. 18.00 – Centrum Kultury Rotunda
godz. 22.00 – Tawerna Stary Port
Przegląd Konkursowy "Shanties" to impreza, o start w której "walczy" się cały rok.
Ten sobotni wieczór proponujemy spędzić przy żeglarskich dźwiękach. Będzie można posłuchać artystycznych zmagań zespołów, które nominowane do konkursu przez festiwale i przeglądy z nurtu piosenki żeglarskiej odbywające się w Polsce w roku poprzedzającym przegląd, staną w szranki i będą poddawać się surowej ocenie jurorów.
Po co? By zawalczyć o nagrodę, którą jest zaproszenie do udziału w Festiwalu Shanties 2013.
Kolejna edycja Przeglądu to szansa dla młodych zespołów, by zaprezentować umiejętności muzyczne przed większą widownią. Zespoły w 20 minutowym recitalu przedstawią swój autorski program oceniany przez profesjonalne jury.
Wystąpią m.in: Mackie Majcher, Majtki Bosmana, Old Marinners, Trzy Maszty, Za Burtą, Z dala od zgiełku, Jacek Zieliński
Muzyczne SPA czyli Scena Piosenki Autorskiej
piątek, 18 stycznia 2013 - 20:00
Scena Piosenki Autorskiej - to przede wszystkim wspólny koncert, a przy okazji spotkanie autorów piosenek.
Pierwsze koncerty SPA, których inicjatorem i pomysłodawcą był Maciek Czernecki odbyły się w 2006 roku. Jej stały wtedy skład to trzech autorów ( Adam Suder, Włodek Mazoń i Maciek Czernecki) koncertujących w krakowskich klubach i kafejkach. W 2007 chwilowo scenę tworzyli - Ewa Kawka, Adam Suder i Maciek Czernecki.
Wznowione koncerty "Sceny Piosenki Autorskiej" to projekt pewnej wyłączności Maćka Czerneckiego na dalszy kształt i rozwój. To miejsce, w którym artyści poszukują własnych korzeni i tożsamości muzycznej.
To niecodzienna okazja do wspólnych koncertowych spotkań…
w koncercie wystąpią:
Monika Kamińska
Roy Maltby
"Turysta na permanentnych wakacjach"
Paweł Koszałka
Maciej Czernecki
Słodki Całus od Buby
sobota, 19 stycznia 2013 - 20:00
Podstawą repertuaru Słodkiego Całusa od Buby są autorskie piosenki Krzysztofa Jurkiewicza i Mariusza Kampera, muzycznie mocno osadzone w rockowej i folkowej tradycji.
O czym są te piosenki? O rzeczach najprostszych i najważniejszych: o Gdańsku, Pradze, miłości, górach, Hrabalu, poezji, przyjaźni, o ludziach i miejscach które coś znaczą. Od kilku lat zespół znajduje się w nieustającej trasie koncertowej, czyli, po prostu jeździ z pieśnią po kraju, bo przecież najważniejsze jest to, aby się ludzie nawzajem słuchali.
Agnieszka Grochowicz
piątek, 25 stycznia 2013 – 20:00
Koncert Agnieszki Grochowicz to nie wychodzący naprzeciw obowiązującym modom projekt składający się z kilkunastu zapadających w pamięć piosenek. Usłyszymy trafne,cięte ale i refleksyjne i liryczne teksty piosenek w znakomitej akustycznej oprawie muzycznej z elementami jazzu, bluesa, swingu i innych gatunków muzycznych, tworzącą, nową oryginalną jakość. Koncert jest niezwykle dynamiczny - od szeptu do krzyku, od smooth jazzowej liryki do jazz-rockowego mocnego uderzenia.
Agnieszka Grochowicz
Autorka tekstów piosenek i muzyki, nagrodzona między innymi Stypendium Twórczym Prezydenta Miasta Krakowa oraz nagrodami na licznych festiwalach piosenki.
Napisała dotąd piosenki z i współpracuje nadal z kompozytorami takimi jak Ewa Kornecka, Andrzej Zarycki,Mirosław Czyżykiewicz, Zygmunt Konieczny, Jerzy Satanowski, Janusz Grzywacz.
Dust Bowl
sobota, 26 stycznia 2013 – 20:00
Dust Bowl to piątka chłopaków. Panowie mają blues, funk i hard rock w duszy, więc wszelkie niedostatki nadrabiają energią i szczerością.
|