POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


   
 
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Premiery w Kinie ARS 20 - 26 kwietnia
miejsce:
Kino ARS, Św Jana 6
» Film
WICHROWE WZGÓRZA

„Wichrowe Wzgórza” Andrei Arnold pokazują jak kino XXI wieku może (i powinno) ożywiać nawet najbardziej zużyte teksty. (…) Najbardziej udany i satysfakcjonujący film w karierze brytyjskiej reżyserki." (Hollywood Reporter)

"Godna podziwu próba, aby obedrzeć opowieść Emily Brontë z wszelkich ozdobników i dotrzeć do jej nagich, najbardziej pierwotnych elementów."

Film, będący odważną adaptacją klasycznej powieści Emily Bronte, w reżyserii nagrodzonej Oscarem Andrei Arnold. Opowieść o wielkiej i niszczącej sile namiętności. Catherine Earnshaw, panna z dobrego domu, kocha z wzajemnością Heathcliffa, człowieka niższego stanu. Niestety, młodzi właśnie ze względu na konwenanse nie mogą wziąć ślubu. Ich niespełnione uczucie wywoła lawinę tragicznych wydarzeń.

Nagrodzone na festiwalu w Wenecji i na Camerimage „Wichrowe wzgórza” to odważne dzieło, skupiające się na emocjach bohaterów - ich namiętności, tęsknocie, bólu, zazdrości. To film przejmująco piękny, który atakuje wszystkie zmysły i nie pozwala o sobie długo zapomnieć.


POŁÓW SZCZĘŚCIA W JEMENIE

Jemeński eliksir szczęścia na bazie łososia. Uwaga! Podczas realizacji filmu nie ucierpiał żaden łosoś.

Co mogło połączyć dwójkę tak różnych ludzi? Zamknięty w sobie Fred (Ewan McGregor) pracuje dla rządowego departamentu ds. Rybołówstwa i nie może odnaleźć życiowej drogi tkwiąc w nieudanym małżeństwie. Piękna i odnosząca sukcesy Harriet (Emily Blunt) jest energiczną managerką w wielkiej korporacji. Poznają się za sprawą pewnego szalonego marzenia jemeńskiego szejka, który chce sprowadzić ławicę łososi na… pustynię! W sfinansowanie projektu zaangażowany jest brytyjski rząd - władze Wielkiej Brytanii za wszelką cenę szukają atrakcyjnej historii dla mediów. Dzięki niesamowitemu, acz przepełnionemu wiarą i nadzieją, planowi jemeńskiego szejka Fred i Harriet przypomną sobie co oznacza dawno przez nich zapomniane słowo: szczęście.

W „Połowie szczęście w Jemenie” Lasse Hallstrom nie pozwala fabule popaść w przesadny sentymentalizm i co rusz stara się nienachlanie przełamać prawidła komedii romantycznej. Cel zostaje osiągnięty, urok całości zachowany, odtwórcy głównych ról zaliczają występ po którym nie muszą chować głowy w piasek ze wstydu.


LĘK WYSOKOŚCI

"Dobry film to przede wszystkim dobry scenariusz i sprawnie napisane dialogi. Coś co jest piętą achillesową polskiej kinematografii Konopce wyszło wyjątkowo sprawnie."

Fabularny debiut nominowanego do Oscara i nagrodzonego na festiwalu w Berlinie reżysera "Królika po berlińsku" Bartosza Konopki to poruszająca historia telewizyjnego spikera Tomka (Marcin Dorociński, nagrodzony Złotymi Lwami za kreację pierwszoplanową na Festiwalu w Gdyni), którego świetlaną karierę i poukładane życie rodzinne zakłóca wiadomość o poważnych problemach ojca (Krzysztof Stroiński, laureat Polskiego Orła za wybitną kreację w "Rysie"). Czy skoncentrowany dotąd na osobistym sukcesie dziennikarz będzie w stanie zrozumieć i wziąć odpowiedzialność za człowieka, z którym znowu połączył go kapryśny los?
Przechodząc etapy od chęci pomocy po udawanie, że ojca nie ma już w jego życiu, towarzyszą mu różne uczucia: od akceptacji i miłości po gniew, nienawiść i wyparcie. Dużo ciężkich scen, poruszających, gwałtownych, przygnębiających - temat wyjątkowo trudny, mało filmowy a jednocześnie dość ograny, udał się jednak Konopce wyjątkowo.


KAJINEK - OD 23.04

Film oparty na prawdziwej historii wciąż żyjącego człowieka, który jest uważany za pierwszego płatnego zabójcę w historii Republiki Czeskiej.

Pierwsze lata po upadku socjalizmu w Czechach. Przestępczość rośnie dramatycznie. Bandyci korumpują celników, sędziów i policję. Jednym z najbardziej znanych przestępców jest Kajinek - potrafi dokonać każdej kradzieży i uciec z każdego więzienia. Ale wszystko do czasu. Pewnego razu zadziera z niewłaściwą osobą... Młoda i ambitna pani adwokat pragnie udowodnić, że Kajinek został wrobiony w podwójne morderstwo. Wierzy jej opinia publiczna oraz media. Ale to za mało - sąd wciąż odmawia wznowienia procesu.
http://www.ars.pl/repertuar.php
Miejsce:
Kino ARS, Św Jana 6
Godz.
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2023


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury