POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


   
 
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Nietykalni, Czarny ocean i 5zł za Sztukę w Kinie ARS (6- 12 kwiecień)
miejsce:
Kino ARS, Św Jana 6
» Film
PRZEDPREMIERA - "NIETYKALNI"

Jedna z największych filmowych sensacji ostatnich miesięcy w Europie do zobaczenia przedpremierowo już na naszych ekranach!

Ta historia zdarzyła się naprawdę. Sparaliżowany na skutek wypadku milioner zatrudnia do pomocy i opieki młodego chłopaka z przedmieścia, który właśnie wyszedł z więzienia. Zderzenie dwóch skrajnie różnych światów daje początek szeregowi niewiarygodnych przygód i przyjaźni, która czyni ich... nietykalnymi.
Film ten jest jedną z największych filmowych sensacji w Europie, przez światowych krytyków uznany za komediowe arcydzieło! Zobaczyło go już ponad 25 milionów widzów, chociaż liczba ta rośnie wciąż intensywnie. Za genialną rolę w tym filmie Omar Sy otrzymał prestiżową nagrodę Cezara. Prócz tego film otrzymał w tym konkursie wiele nominacji w niemal wszystkich możliwych kategoriach.

"Tego filmu wręcz nie da się nie lubić i nie sposób się tu do czegoś przyczepić. Film broni się sam, na jakąkolwiek krytykę pozostając nietykalny." (Onet)

Zapraszamy na przedpremierę filmu w świąteczny poniedziałek 9.04 o godz 17:15!

PREMIERA - "CZARNY OCEAN"

Z bombą atomową kojarzą się trzy nazwy: Hiroszima, Nagasaki i Mururoa. Ten ostatni, atol koralowy na Pacyfiku, który służył Francuzom za poligon dla prób atomowych jest cichym, acz niezwykle wyrazistym bohaterem "Czarnego oceanu". Na ekranie obserwujemy grupę młodych chłopaków, którzy płyną na wojskowym statku w nieznaną przyszłość. Choć z początku nie znają celu swojej podróży (jest rok 1972, transportują na Mururoa bombę, której wybuch przyjdzie im obserwować), widzowie będą w stanie zauważyć w ich ruchach i gestach pewne podskórne napięcie. A w związku z tym, że "Czarny ocean" dzieli się na dwie części – przed i po wybuchu, ostatnie akty filmu stanowią przejmującą medytację nad tym, co było i nigdy już nie wróci.

Najnowszy film Marion Hänsel o grupie marynarzy, którzy biorą udział w testach jądrowych na Pacyfiku w latach siedemdziesiątych, był dobrze przyjmowany i oceniany na międzynarodowych festiwalach filmowych.

5ZŁ ZA SZTUKĘ (6- 12 KWIECIEŃ)

"Millennium: mężczyźni którzy nienawidzą kobiet"
reżyseria: Niels Arden Oplev
obsada: Michael Nyqvist, Noomi Rapace, Lena Endre

Skazany w procesie o zniesławienie dziennikarz śledczy podejmuje się niezwykłego zlecenia. Na prośbę właściciela koncernu przemysłowego bada tajemniczą sprawę kryminalną sprzed lat. Wraz z pomagającą mu młodą hackerką Lisbeth zagłębia się w mroczną i krwawą historię rodziny. Kolejne elementy łączą się w całość i przybliżają do rozwiązania śmiertelnej układanki. W trakcie śledztwa między dziennikarzem i dziewczyną rodzi się niebezpieczna fascynacja...
Wielki zdobywca wielu nagród i nominacji m.in nagrody publiczności (Złote Żuki), nagrody za najlepszy film zagraniczny i najlepszą aktorkę (Satelity), czy nominacji do Europejskiej Nagrody Filmowej.

"Drive"
reżyseria: Nicolas Winding Refn
obsada: Ryan Gosling, Carey Mulligan, Bryan Cranston

Opowieść o Driverze, chłopaku, który za dnia pracuje jako kaskader a nocami wynajmuje się jako kierowca gangsterów. Żyje, balansując na cienkiej granicy między rozsądkiem a brawurą. Do dnia, gdy pozna Irene i straci dla niej głowę. Nowa dziewczyna, wyglądająca jak anioł, rozpęta wokół niego prawdziwe piekło.

"Niebezpieczna metoda"
reżyseria: David Cronenberg
obsada: Keira Knightley, Viggo Mortensen

Carl Jung jest uczniem doświadczonego uczonego Zygmunta Freuda. Pod opieką starszego mentora poznaje techniki pozwalające na zaglądanie w głąb ludzkich umysłów i wyłanianie z nich najmroczniejszych pragnień. Pewnego dnia do szpitala psychiatrycznego, w którym pracuje Jung, przywieziona zostaje młoda i piękna pacjentka – Sabina. Wkrótce relacja między nim a nowoprzybyłą zacznie wykraczać daleko poza zwyczajny schemat leczenia. Rodzący się między tą parą ognisty romans staje na drodze dalszej współpracy Junga z jego dotychczasowym przełożonym – Freudem.

"Wymyk"
reżyseria: Greg Zgliński
obsada: Robert Więckiewicz, Łukasz Simlat, Gabriela Muskała

Bracia Alfred i Jerzy w trakcie podróży kolejką podmiejską są świadkami brutalnego incydentu - kilku chuliganów napastuje dziewczynę. Młodszy z braci, Jerzy, dzielnie staje w jej obronie, natomiast starszy zawodzi - reaguje poniewczasie i w konsekwencji staje się biernym świadkiem tragedii młodszego brata, który na jego oczach zostaje wyrzucony z pędzącego pociągu.

"Habemus Papam - mamy Papieża"
reżyseria: Nanni Moretti
obsada: Michel Piccoli, Nanni Moretti, Jerzy Stuhr

"Habemus Papam – mamy papieża" to jeden z najgłośniejszych europejskich filmów tego roku. Śmiała, inteligentna komedia, w której kościół pokazuje swoją ludzka twarz i wielki europejski przebój kinowy z genialną kreacją Jerzego Stuhra. "Habemus Papam – mamy papieża", które we Włoszech przyniosło prawie 8 milionów dolarów wpływów, to fascynująca historia człowieka, który został papieżem wbrew swojej woli.

"Erratum"
reżyseria: Marek Lechki
obsada: Tomasz Kot, Ryszard Kotys, Janusz Michałowski

Michał jedzie do miasta swojego urodzenia, aby załatwić sprawę o którą prosi go szef i od razu wracać. Sprawy przybierają jednak inny obrót. Michał musi pozostać tu parę dni dłużej. Chodząc po mieście spotyka bliskie mu niegdyś osoby, natrafia na znajome miejsca. Powoli odzywa się w nim coś, o czym dawno zapomniał.
http://www.ars.pl/repertuar.php
Miejsce:
Kino ARS, Św Jana 6
Godz.
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 
"NIETYKALNI"

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2023


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury