POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


   
 
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Kwiecień w Starym Porcie
miejsce:
Stary Port Tawerna Żeglarska
Kraków, ul. Straszewskiego 27
20:00
BEZPŁATNE
» Muzyka
NA WSZYSTKIE KONCERTY WSTĘP WOLNY!

Krecia Robota
Data koncertu: piątek, 13 kwietnia, 2012 - 20:00

KRECIA ROBOTA to zespół utworzony W 2010 roku , przez dwóch krakowskich muzyków Maćka Kłeczka i Marcina Sonnenberga, dotychczas działających w jednym z najstarszych polskich zespołów bluesowych The Cooks.

Zespół regularnie koncertuje w klubach muzycznych oraz na festiwalach - w 2011 roku wystąpił m. in. Na festiwalu: Polish Boogie Festiwal w Człuchowie oraz Festiwalu Rock Autostrada w Proszówkach koło Bochni. Jednocześnie zeposół pracował and debiutanckim albumem pt. " Hej nie bój się", który ukazał się w listopadzie 2011 roku.

Nagrania z tej płyty można usłyszeć m. in. na falach Radia Kraków oraz Programu 3 Polskiego Radia. W marcowym wydaniu magazynu "Twój Blues" ukaże się wywiad z zespołem jak również recenzja debiutanckiej płyty. Muzyka Kreciej Roboty to własne kompozycje wokalne jak i instrumentalne oraz autorskie interpretacje coverów, zakorzenionych głównie w stylistyce bluesowej, która łączy się z folkowym brzmieniem głosów współbrzmiących w interwałach. Zespół wykorzystuje klasyczną sekcję rytmiczną na tle której brzmią gitary (akustyczna i elektryczna) oraz instrumenty klawiszaowe (fortepian i Hammond) wsparte sekcją dętą.

Skład zespołu:
Maciej Kłeczek - śpiew, gitary
Marcin Sonnenberg - śpiew, klawisze
Bogusław Mietniowski - bass
Adam Stępniowski - perkusja

Oraz gościnnie: Marek Batorski i Tomasz Drabik - saksofony

Simeon Lenoir and World Trans System
Data koncertu: sobota, 14 kwietnia, 2012 - 20:00

Simeon Lenoir - performer, kompozytor i pisarz tekstów piosenek. Urodził się w Nancy we Francji, w rodzinie o polskich korzeniach. Działał w dziedzinie sztuki od młodych lat jako aktor, piosenkarz, następnie poszerzając swoją karierę przez kontakt z profesjonalną sceną muzyczną. Artysta o ogromnej pasji podróżowania i pasji do afrykańskiej muzyki, która porwała go do odwiedzenia północnej i zachodniej Afryki. Spotkania i wymiany z artystami z wybrzeża Ivory, Senegalu i Ghama ukształtowały jego niezwykle barwne brzmieniemuzyczne.
Jego muzyka to kombinacja dziedzicznych rytmów i światowych dźwięków - celebracja słońca i jego energii, szukająca harmonii pomiędzy innymi kulturami. Żeglarstwo i morze było również zawsze bardzo ważną częścią życia artysty. Ocean ma ogromny wpływ na jego życie i pracę zawodową. Jako piosenkarz - tekściarz, zrealizował 7 albumów, zorganizował ponad 1000 koncertów. W 2003 roku został nagrodzony prestiżową nagrodą "Grand prix disque Produit en Bretagne (dla "In Extremis").


Bez Paniki
Data koncertu: piątek, 20 kwietnia, 2012 - 20:00

Wokalno- instrumentalne trio, specjalizujące się w autorskich piosenkach żeglarskich, utworach folkowych oraz własnych interpretacjach znanych pieśni kubryku, tak bardzo lubianych przez publiczność

Znakiem charakterystycznym zespołu i jego niewątpliwym atutem są teksty pisane przez członków zespołu: autentyczne, „z lekkim zabarwieniem poetyckim”, szybko wpadające w ucho. Ich doskonałym uzupełnieniem jest żywiołowa muzyka, tworzona przez gitarę akustyczną, bas i skrzypce- zestaw, który znakomicie sprawdza się zarówno w klubowym gwarze jak również na dużych imprezach plenerowych. Zabawnie i ciekawie prowadzona konferansjerka zachęca do zabawy i umożliwia publiczności aktywny udział w koncercie.
Wszystkie te elementy sprawiają, że zespół zapewnia słuchaczom mile spędzony czas wszędzie tam, gdzie jest zapraszany.


Cztery Refy
Data koncertu: piątek, 27 kwietnia, 2012 - 20:00

Legenda polskiej szantowe jsceny w Starym Porcie.Zespół istnieje od 1985 r i kontynuuje na swój sposób dokonania zespołu Refpatent, który to zespół w latach 1974-1980 jako pierwszy w Polsce zaproponował pieśni morskie będące tłumaczeniami bądź opracowaniami tradycyjnych melodii angielskich, irlandzkich i szkockich. W repertuarze ma ponad 200 utworów: szanty, pieśni kubryku, pieśni wielorybnicze, ballady rybackie, pieśni o bitwach morskich oraz muzyka instrumentalna oparta na folklorze irlandzkim, szkockim, angielskim i bretońskim. Własne teksty i tłumaczenia oryginalnych pieśni morskich to klasyka gatunku.
Grupa wykorzystuje wyłącznie instrumenty akustyczne a szanty i stylizacje szantowe śpiewane są a cappella (także po angielsku)
Występowali na prawie wszystkich festiwalach i przeglądach piosenki żeglarskiej w Polsce. Znani są także za granicą (Anglia, Szkocja, Holandia, Niemcy, Szwecja, Dania, Norwegia, Włochy, USA). Większość repertuaru nagrali na 11 płytach CD.


Wiesław Wilczkiewicz
Data koncertu: sobota, 28 kwietnia, 2012 - 20:00

Wiesław Wilczkiewicz - gitarzysta i kompozytor z Krakowa. Współzałożyciel zespołu "Dżamble", długoletni muzyk orkiestry "Alex Band", nagrał wiele płyt w Polsce i zagranica. W 1986 r. na festiwalu Midem w Cannes otrzymał wyróżnienie za jedną ze swoich kompozycji pt."Kasztanowi", który zyskał międzynarodową popularność. W 1988 r. nagrał płytę "Infinity" wraz z Barbarą Moore. Jesienią tego roku odbył sią koncert promocyjny tej płyty w Carnegie Hall. Wiesław Wilczkiewicz wraz z zespołem zagra znane standardy m.in: Dizzy Gilespiego , samby i bossy, A.C.Jobima, Joao Gilberto, Joao Bosco jak i muzykę Stinga i Venesy Williams.

NA WSZYSTKIE KONCERTY WSTĘP WOLNY!
Miejsce:
Stary Port Tawerna Żeglarska
Kraków, ul. Straszewskiego 27
Godz.
20:00
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2024


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury