POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


   
 
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Recital fortepianowy rosyjskiej pianistki Valentiny Igoshiny
miejsce:
Stowarzyszenie Willa Decjusza
30-233 Kraków, ul. 28 lipca 1943 roku 17a
17:00
» Muzyka
Stowarzyszenie Willa Decjusza zaprasza na koncert zamykający obchody Roku Chopinowskiego 2010 w Willi Decjusza. Na zakończenie cyklu, w niedzielę, 19 grudnia o godz. 17.00, z recitalem fortepianowym wystąpi Valentina Igoshina, rosyjska pianistka, finalistka Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie w 2000 roku (I wyróżnienie). Bezpłatne wejściówki na koncert dostępne są od 14 grudnia w Punkcie Informacji Kulturalnej, przy ul. Św Jana 2 w Krakowie oraz w Willi Decjusza.

Valentina Igoshina urodziła się w Briansku (Rosja). Ukończyła Konserwatorium Moskiewskie, gdzie studiowała pod kierunkiem prof. Larisy Dedovej i Sergeia Dorenskyego. Jest laureatką wielu międzynarodowych konkursów: Artur Rubinstein in memoriam w Polsce (1993, I nagroda), Międzynarodowego Konkursu im. Sergiusza Rachmaninowa w Moskwie (1997, I nagroda), Międzynarodowego Konkursu Królowej Elżbiety w Brukseli (2003, finał), Międzynarodowego Konkursu José Iturbi w Walencji (2006, II nagroda). Valentina Igoshina była finalistką Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie w 2000 r. (I wyróżnienie).

Występowała w Queen Elizabeth Hall w Londynie w ramach słynnego międzynarodowego cyklu pianistycznego Harrodsa. Zagrała recitale w Tonhalle w Zurychu, w Mediolanie w cyklu „La societa dei Concerti”, w Paryżu w „ Théatre de l’ Athénée, w klasztorze Jakobinów w Tuluzie. Gościła także na wielu międzynarodowych festiwalach, między innymi: Radio France w Montpellier, „La Roque d’ Anthéron (Francja), Ravello Music (Włochy), Duszniki Zdrój (Polska), „Povoa de Varzim”, „The Belem Festival” w Lizbonie (Portugalia) i „ The Styriarte Festival” w Grazu (Austria). Zapraszano ją na koncerty symfoniczne z Halle Orchestra (Niemcy), BBC Scottish Symphony Orchestra (Wielka Brytania), Concertgebouw Royal Orchestra z Amsterdamu, Filharmonia Narodowa w Warszawie.

Valentina Igoshina wydała swoją pierwszą płytę CD (Mussorgski – Obrazki z Wystawy i Karnawał Schumanna) u Warner Classics International (2005), jej druga płyta została zrealizowana przez wytwórnię Lantano i rozpowszechniana przez Warner Classics International. Dokonała także nagrań radiowych dla BBC i Classics FM w Wielkiej Brytanii. Grającą utwory Rachmaninowa i Chopina, można było oglądać w dwóch filmach biograficznych reżyserowanych przez Tony Palmeta „The Harvest of Sorrow” (1998) o życiu Sergiusza Rachmaninowa i „ The Mystery of Chopin. Strange Case of Delfina Potocka” (1999) - ten obraz został zrealizowany także jako film DVD w 2001 roku przez Calverdons Film w Londynie. Dystrybucją zajął się Warner Vision.

19 grudnia (niedziela), Willa Decjusza (Kraków, ul. 28 lipca 1943 roku 17a), godz. 17.00, wstęp na podstawie bezpłatnych wejściówek.

Organizator:
Stowarzyszenie Willa Decjusza – www.villa.org.pl

Koordynacja projektu:
Katarzyna Trojanowska – kasia@villa.org.pl

Fundatorzy:
Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.
Program zrealizowano przy udziale finansowym Gminy Miejskiej Kraków.

Sponsorzy:
BP Europa SE, Siemens Sp. z o.o.

Patronat medialny:
TVP Kraków, Radio Kraków, „Dziennik Polski”, „Modny Kraków”, „Miesięcznik Społeczno-Kulturalny Kraków”, Kraków.pl, Kulturatka.pl

Miejsce:
Stowarzyszenie Willa Decjusza
30-233 Kraków, ul. 28 lipca 1943 roku 17a
Godz.
17:00
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2024


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury