POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


   
 
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Ogrody Twórczości w Willi Decjusza
miejsce:
Willa Decjusza w Krakowie
ul. 28 lipca 1943 roku 17a
16.00
» Plastyka
Stowarzyszenie Willa Decjusza zaprasza w dniach 4 - 5 grudnia na kolejne spotkania ze sztuką współczesną w Willi Decjusza, w ramach artystycznego cyklu Ogrody Twórczości.

„Tampopo” – Spektakl baletowy francuskiego zespołu Compagnie Ariadone
4 grudnia (sobota), godz. 16.00 i 18.00
Willa Decjusza (Kraków, ul. 28 lipca 17 a), wstęp na podstawie bezpłatnych wejściówek

Zapraszamy Państwa w sobotę, 4 grudnia, na przedstawienie baletowe w wykonaniu francuskiego zespołu COMPAGNIE ARIADONE. Artyści zaprezentują spektakl pt. „TAMPOPO” w choreografii Carlotty Ikeda, do muzyki Alain Mahé, w wykonaniu tancerki Mathilde Lapostolle. Wstęp na podstawie bezpłatnych wejściówek, dostępnych w Willi Decjusza i w Punkcie Informacji Miejskiej w Krakowie przy ul. św. Jana 2.

Wykonawcy:
Zespół Compagnie Ariadone z Bordeaux (Francja). Carlotta Ikeda - dyrektor artystyczny , choreograf - niekwestionowana mistrzyni tańca butoh, studiowała ten taniec pod opieką samego twórcy butoh – Tatsumi Hijikaty. Stworzyła najsłynniejsze zespoły tego tańca na świecie: Dairakudakan, żeński Ariadone i męski Sebi. Zespół jako pierwszy zaprezentował butoh na gruncie europejskim. W Willi Decjusza w Kakowie zostanie zaprezentowany spektakl TAMPOPO w wykonaniu tancerki Mathilde Lapostolle.

„Cień Imperium” – Wystawa malarstwa Tadeusza Boruty
Wernisaż wystawy, 5 grudnia, Willa Decjusza (Kraków, ul. 28 lipca 17 a), godz. 17.00, wstęp wolny
Wystawa otwarta do 19 grudnia w godz. 9.00 – 17.00, wstęp wolny

Dzień później, w Willi Decjusza otwarta zostanie wystawa malarstwa Tadeusza Boruty, pt. „Cień Imperium”. Wystawę będzie można oglądać do 19 grudnia, w godz. 9.00 – 17.00. Zapraszamy.

Tadeusz Boruta. Urodzony w Krakowie w 1957 r. Artysta malarz i teoretyk sztuki, profesor Uniwersytetu Rzeszowskiego. Studiował malarstwo na krakowskiej ASP w pracowni prof. Stanisława Rodzińskiego (dyplom z wyróżnieniem w 1983 r.) i filozofię na Papieskiej Akademii Teologicznej. W latach 80. organizował wystawy Ruchu Kultury Niezależnej. W latach 1990-92 był członkiem Rady Plastyki przy Ministrze Kultury i Sztuki. Artysta prezentował swoje obrazy na 47 wystawach indywidualnych i ponad 150 zbiorowych w Polsce i za granicą. Jego obrazy znajdują się w wielu kolekcjach publicznych, m.in. w Muzeach Narodowych Krakowa, Gdańska i Wrocławia, w Muzeach Okręgowych i Miejskich Katowic i Radomia, Muzeach Archidiecezjalnych w: Krakowie, Warszawie, Katowicach i Opolu, Bibliotece Narodowej w Warszawie, w Galerii Współczesnej Sztuki Sakralnej w Kielcach, Complesso Monastico Benedettino w Monte San Savino (Włochy), Facoltà di Teologia w Lugano (Szwajcaria). Laureat wielu nagród. Autor książki „Szkoła Patrzenia" (2003). Opublikował ponad 100 tekstów o sztuce m.in. „Tygodniku Powszechnym”, „Znaku”, „Res Publice Nowej", „Art & Business”, „Życiu Duchowym”.

Organizator:
Stowarzyszenie Willa Decjusza – www.villa.org.pl

Koordynacja projektu:
Katarzyna Trojanowska – kasia@villa.org.pl

Fundatorzy:
Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Projekt zrealizowano przy udziale finansowym Gminy Miejskiej Kraków

Partnerzy Medialni:
„Dziennik Polski”, „Kraków”, TVP Kraków, współpraca redakcyjna RMF Classic





Miejsce:
Willa Decjusza w Krakowie
ul. 28 lipca 1943 roku 17a
Godz.
16.00
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2024


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury