Już niedługo, bo 15 listopada, zapraszamy Was na kolejne wydarzenie z serii Wielkie Wyprawy. To będzie sobota wyjątkowa, z napędem na cztery koła.
Piotr Trybalski zabierze nas na wyprawę śladami Pawła Edmunda Strzeleckiego, która prowadziła ze stolicy stanu Australia Zachodnia (Perth), najsłynniejszymi szlakami pustynnego interioru wprost pod Górę Kościuszki – najwyższy szczyt Australii. Wraz z naszym gościem odwiedzimy większość miejsc o nazwach geograficznych związanych z nazwiskiem Strzeleckiego, a także tzw. południową trasą badań i odkryć najsłynniejszego polskiego podróżnika. Wyprawa trwała dwa miesiące i liczyła ok. 14 000 km, z czego ok. 10 000 km bezdrożami.
Zawsze warto wiedzieć z kim się podróżuje, dlatego zachęcamy do zapoznania się z krótkim opisem naszego gościa.
Piotr Trybalski to dziennikarz, fotograf i podróżnik. Czuje się dobrze wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego. Wierny miejscom, które odwiedza. Dotarł drogą lądową do Nepalu, objechał Indie dookoła, gnał minibusem przez pakistańską pustynię, witał króla wioski na madagaskarskiej prowincji i kłaniał się Górze Gór w nepalskich Himalajach. Dał sobie ukraść buty w tureckim meczecie i ogolić głowę w wiosce trędowatych. Latał bez celu motolotnią nad lasem deszczowym w dorzeczu Orinoko. Ponad wszelkie materialne dobra kultury ceni sobie dymek biri wśród rybaków z Puri.
(Fragment książki Ryszarda Badowskiego: Odkrywanie świata)
Przez blisko 10 lat kierował serwisem OnetPodróże, pisał i fotografował m.in. dla: tygodnika „Polityka”, „National Geographic”, magazynu „Podróże”, „Witaj w podróży”, „Przekroju”, „Focus Historia”, „Kaleidoscope”, „Magazynu Górskiego”, magazynu „Ski”, „Poznaj Świat”, „Wprost”, dwutygodnika „VIVA!”.
Jest autorem książki Fotograf w podróży, prowadzi warsztaty fotograficzne i fotowyprawy, serwis internetowy http://www.fotografwpodrozy.pl, gdzie radzi, jak fotografować i podróżować, oraz TamTam – magazyn podróżników na iPada. Uwielbia jeździć na rowerze, nurkować na wrakach, męczyć nogi na trekkingach, biegać i podróżować szlakiem world music.
Po spotkaniu odbędzie się krótki warsztat pt.: „Czym wyróżnia się papuaski wojownik?”
Serdecznie zapraszamy wszystkich! Czekamy już 15 listopada o 18:00 w Wioskach Świata.
|