POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


   
 
23-10-2014     - 24-10-2014  
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Międzynarodowa Konferencja "Projektowanie Projektantów" 23-24 października w Krakowie
miejsce:
Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie
Pl. Matejki 13
» Plastyka
Co jest najważniejsze w designie? Czym jest aktualnie wzornictwo i jaką rolę zajmuje w budowaniu gospodarki? Jak wykształcić dobrego designera? Podczas międzynarodowej konferencji „Projektowanie Projektantów” (23-24 października), zorganizowanej z okazji jubileuszu 50-lecia Wydziału Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, specjaliści będą dyskutować na temat kształcenia projektantów wobec wyzywań, przed którymi staje wzornictwo.

W trakcie dwudniowej konferencji  głos zabiorą przedstawiciele władz, instytucji związanych z designem, stowarzyszeń projektantów, a przede wszystkim różnego typu szkół projektowych. Celem będzie wymiana doświadczeń w zakresie kształcenia na polu designu, określenie kierunku przyszłych zmian i sposobów ich wdrażania. W ramach „Projektowania Projektantów” odbędzie się blisko trzydzieści wykładów podzielonych na cztery sesje: „Wzornictwo: polityka rozwoju kierunku w Polsce”, „Poza produktem: nowe idee designu”, „Wzornictwo w krakowskiej ASP: 50 lat - atut czy balast?” oraz „Kształcenie wobec nowych wyzwań współczesnego wzornictwa”. Wykładom będą towarzyszyć dyskusje. Wśród wykładowców znaleźli się naukowcy z prestiżowych zagranicznych uczelni: L’Ecole de Design Nantes Atlantique (Nantes, Francja), Aalto University School of Arts (Helsinki, Finlandia), Rhode Island School of Design (Providence, Stany Zjednoczone), Centro de Estudios Superiores de Diseno de Monterrey (Santa Catarina, Meksyk), Anadolu University (Eskisehir, Turcja), Royal College of Art w (Londyn, Wielka Brytania), a także przedstawiciele polskich szkół wyższych z Warszawy, Łodzi, Krakowa, Gdańska, Poznania i Szczecina.

Kiedy w 1964 roku Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie powołała do życia Wydział Form Przemysłowych, było to pierwsze i jedyne miejsce w Polsce, gdzie można było studiować design. Dzisiejsi studenci będą tworzyć wizerunek jutrzejszego świata - we wszystkich aspektach, które swoim zasięgiem obejmuje wzornictwo.

Głównym celem konferencji „Projektowanie Projektantów” jest więc prezentacja i wymiana doświadczeń w zakresie kształcenia na polu designu zarówno przez szkoły artystyczne, jak i inne szkoły wyższe, które w ostatnich latach włączyły wzornictwo do swej oferty edukacyjnej. To okazja do spotkania przedstawicieli polskich i europejskich uczelni: wykładowców, studentów i absolwentów wokół zagadnienia programów oraz metod kształcenia, interdyscyplinarności dziedziny sztuk projektowych, a także roli designu w gospodarce i kulturze. Do dyskusji zaproszeni zostali również przedstawiciele instytucji, od których zależy lub z którymi jest ściśle związany rozwój szkół projektowych: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych oraz regionalnych centrów designu. Wydarzenie zakończy Bal Projektanta.

Więcej informacji na stronie: www.projektowanieprojektantow.pl

Konferencja jest organizowana pod auspicjami the International Association of Universities and Colleges of Art, Design and Media CUMULUS.

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie
Pl. Matejki 13
23-24 października 2014
http://www.projektowanieprojektantow.pl
Miejsce:
Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie
Pl. Matejki 13
Godz.
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 

 

 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2024


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury