POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


   
 
15-08-2014       
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
„Spragnieni Lata”
Najbardziej orzeźwiająca trasa koncertowa sezonu!
miejsce:
Klub Kwadrat
20.00
» Muzyka
„Spragnieni Lata” - Natalia Natu Przybysz z zespołem i Tymon Tymański & The Transistors podróżują po największych miastach Polski w ramach wakacyjnej trasy koncertowej. Już w najbliższy piątek 15.08, zobaczymy ich na jednej scenie
w krakowskim Klubie Kwadrat. Start o 20.00. Bilety do nabycia w przedsprzedaży
w cenie 10 zł, a w dniu koncertu 15 zł.

Partnerem wydarzenia jest marka Cydr Lubelski, która dołącza do grona sponsorów, wspierających najciekawsze imprezy tego lata. Organizatorem trasy jest Agencja koncertowa yMusic.


Podczas tej wyjątkowej trasy koncertowej, organizatorzy postawili na klimat lata i powiew natury. Większość koncertów odbędzie się
w przestrzeni plenerowej, wypełnionej słońcem
i ciepłym wiatrem. Muzycy zaprezentują swój premierowy materiał, który jeszcze w tym roku ukaże się na krążkach.

Będzie lekko i świeżo! Na jednej scenie spotkają się dwa żywioły, znikną podziały między artystami
i konwencjami, a blues pomiesza się z rock’n’rollem w najlepszym wydaniu. Ale takie właśnie są wakacje - inspirują i sprzyjają niecodziennym spotkaniom, także tym artystycznym, z których rodzą się zupełnie nowe, energetyczne brzmienia, o czym przekonamy się w finale każdego z koncertów.

Trasa „Spragnieni lata” startuje 7 sierpnia. Jej finał odbędzie się 20 września w Lublinie na Rynku Starego Miasta podczas pierwszej edycji Lubelskiego Święta Młodego Cydru. Na koncertowej mapie znajdują się: Augustów
(7 sierpnia), Warszawa (8 sierpnia), Łódź
(9 sierpnia), Kraków (15 sierpnia), Wrocław
(16 sierpnia), Poznań (24 sierpnia), Zakopane
(29 sierpnia).


Przygoda z bluesem i rockiem

Dla Natalii Natu Przybysz punktem wyjścia do pracy nad nową płytą była piosenka „Niebieski” z ostatniego wydawnictwa pt. „Kozmic Blues Tribute to Janis Joplin”. Artystka kontynuuje, więc przygodę z bluesem i klimatem rocka z lat 60.

- Spotkanie z piosenkami Janis dało mi szansę doświadczenia żywiołu ognia, którego nie chcę już nigdy utracić. Zrozumiałam, że chcę śpiewać o trudnych stronach życia, że prawda ma moc. Piosenki, które teraz piszę są bardzo osobiste, czasem nawet dramatyczne, pisane pod wpływem silnych przeżyć i refleksji - mówi Natalia Przybysz, która jest też autorką wszystkich tekstów do nowej płyty. Nad produkcją muzyczną pracowała z Jurkiem Zagórskim, gitarzystą z zespołu.

Nowy album zostanie wydany późną jesienią jeszcze tego roku w składzie: Natalia Przybysz - wokal, Jurek Zagórski - gitara, Mateusz Waśkiewicz - gitara, Filip Jurczyszyn - bas, Hubert Zemler - perkusja.
14 klasyków w autorskich aranżacjach

Nowy materiał Tymona Tymańskiego to 14 klasyków w autorskich aranżacjach.

- Czternastka to liczba symboliczna. Tyle kompozycji znajdowało się początkowo na płytach Wielkiej Czwórki, zanim ich utwory nie stały się dłuższe i bardziej wyrafinowane, zanim z prekursora boys-bandu nie stali się zespołem studyjnym i artystycznie poszukującym, a razem z nimi nie zmienił się cały ROCK’N’ROLL” - podkreśla Tymon Tymański.

Do projektu zaprosił troje charyzmatycznych artystów: Wojtka Waglewskiego, Kasię Nosowską i Natalię Przybysz. - Wojtek i Kasia to urodzeni rockmani, natomiast obecność Natalii, dziecka jazzu, soulu, R’n’B i hip hopu, sygnalizuje zanikanie podziałów między artystami i stylami. Tak naprawdę, wszyscy jesteśmy fanami dobrej piosenki. Dobre piosenki pisał Robert Schumann i Charles Ives, dobre piosenki śpiewali Billy Holiday i The Buzzcocks. Choć gatunki i style różnią się od siebie, nasz świat i nasza muzyką są jednym. Dlatego muzyka pozostanie dla mnie, i zapewne dla nas wszystkich, wspaniałym, wyjątkowym środkiem ekspresji, niewyczarpanym źródłem inspiracji, tajemniczym przekazem poza słowami i znakami: bezpośrednim wskazaniem na naszą nieskończoną, nieograniczoną naturę - dodaje Tymański.

Premiera płyty „My Rock’n’Roll” odbędzie się jesienią 2014 (wydawnictwo Agora S.A). Na krążku znajdą się utwory: ELVIS PRESLEY „Heartbreak Hotel“, CHUCK BERRY „Memphis, Tennessee“, BOB DYLAN „My Back Pages“, THE ROLLING STONES „The Last Time“, FRANK ZAPPA „Who Needs The Peace Corps“/“Concentration Moon“, THE BEATLES „I Am The Walrus“, THE DOORS „Soul Kitchen“, DAVID BOWIE „Space Oddity“, JOY DIVISION „Transmission“, IGGY POP „Jealousy“, NIRVANA „Come As You Are“, QUEENS OF THE STONE AGE „Autopilot“.


Organizatorem wydarzenia jest Agencja koncertowa yMusic.

Koncertom towarzyszyć będzie specjalna strefa orzeźwienia marki Cydr Lubelski, która ugasi pragnienia wszystkich „Spragnionych lata” i dobrych brzmień.

Patroni medialni: Co jest Grane, HIRO, LAIF, naszemiasto.pl, koncertomania.pl, jazzsoul.pl

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, MediaMarkt i Saturn w całej Polsce oraz na ticketpro.pl


„Spragnieni lata" - rozkład jazdy

7.08 - Augustów - Pod Jabłoniami
8.08 - Warszawa - Pomost 511
9.08 - Łódź - OFF Piotrkowska
15.08 - Kraków - Kwadrat
16.08 - Wrocław - Stary Klasztor
24.08 - Poznań - Weranda Take Away / Stary Browar
29.08 - Zakopane - Dworzec Tatrzański
20.09 - Lublin – finał trasy - Rynek Starego Miasta


Więcej informacji: www.facebook.pl/cydrlubelski
www.facebook.pl/ymusic.news
https://pl-pl.facebook.com/KlubKwadrat
Miejsce:
Klub Kwadrat
Godz.
20.00
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2024


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury