Na wszystkie koncerty wstęp bezpłatny!
Krakowska Grupa Bluesowa
sobota, 6 kwietnia, 2013 – 20:00
Krakowska Grupa Bluesowa powstała na początku lat 80. Zespół wykonuje muzykę opartą na chicagowskim bluesie, rhythm and bluesie, soulu i boogie. Do tej pory KGB nagrała dwie płyty: " Czekam na okazję" i "Pomyśl dobrze", które zawierają obok standardów bluesowych, własne kompozycje z autorskimi tekstami.
Old Metropolitan Band
środa, 10 kwietnia, 2013 – 20:00
Niekonwencjonalny zespół jazzowy powstały w 1968 roku. Do dzisiaj fascynuje pełną temperamentu muzyką, również poza granicami kraju. Szybko awansował do grona najbardziej ulubionych dixielandowskich formacji. Na początku lat 70 zespół wygrywał większość konkursów jazzowych.
Po latach istnienia, krakowska grupa nic nie straciła ze swojej przysłowiowej witalności i tryskającego energią drive'u. Niekonwencjonalny jest też jej repertuar: od standardów jazzu tradycyjnego, poprzez znane evergreens, jak Bel Ami, Midnight in Moscow, aż po ujazzowioną przez nią wersję Forelle F. Szuberta. OMB tworzy muzykę inspirowaną światem, którego już nie ma. Nowoorleański klimat tradycyjnego jazzu w utworach grupy przenika się nawzajem z nutą swojską, bliską każdemu pokoleniu słuchaczy.
Simeon Lenoir and World Trans System
piątek, 12 kwietnia, 2013 – 20:00
Simeon Lenoir - performer, kompozytor i pisarz tekstów piosenek. Urodził się w Nancy we Francji, w rodzinie o polskich korzeniach. Działał w dziedzinie sztuki od młodych lat jako aktor, piosenkarz, następnie poszerzając swoją karierę przez kontakt z profesjonalną sceną muzyczną. Artysta o ogromnej pasji podróżowania i pasji do afrykańskiej muzyki, która porwała go do odwiedzenia północnej i zachodniej Afryki. Spotkania i wymiany z artystami z wybrzeża Ivory, Senegalu i Ghama ukształtowały jego niezwykle barwne brzmieniemuzyczne.
Jego muzyka to kombinacja dziedzicznych rytmów i światowych dźwięków - celebracja słońca i jego energii, szukająca harmonii pomiędzy innymi kulturami. Żeglarstwo i morze było również zawsze bardzo ważną częścią życia artysty. Ocean ma ogromny wpływ na jego życie i pracę zawodową. Jako piosenkarz - tekściarz, zrealizował 7 albumów, zorganizował ponad 1000 koncertów. W 2003 roku został nagrodzony prestiżową nagrodą "Grand prix disque Produit en Bretagne (dla "In Extremis").
Cocotier
sobota, 13 kwietnia, 2013 – 20:00
Flamenco, Gypsy Jazz, World Music
COCOTIER- po francusku oznacza "palmę kokosową" czy "mieć palmę na punkcie czegoś". Jak twierdzą członkowie grupy nazwa ta doskonale oddaje ich artystyczną pasję. Muzyka zespołu jest pełna emocji, wielobarwna, dynamiczna a zarazem delikatna i klimatyczna, utrzymana w stylu z pogranicza flamenco, folku, jazzu, latino, gipsy, ECM i innych.
Świeże, oryginalne i urzekające brzmienie. Fuzja flamenco, jazzu i muzyki folk. Założycielem, gitarzystą i kompozytorem większości utworów jest ANDRZEJ KROŚNIAK , absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, założyciel znanej w latach 90-tych formacji folkowej, PEJZAŻ obecnie także członek międzynarodowego projektu muzycznego OLEA. W repertuarze COCOTIER obok coraz liczniejszych kompozycji lidera, znajdują się utwory: V. Amigo, R.Townera, Paco de Lucia , D.Millera i innych mistrzów gitary.
Folk Forever
sobota, 20 kwietnia, 2013 – 20:00
Wspólne muzykowanie w Krakowie artystów z Kijowa i Tbilisi zaczęło się jeszcze w 1997 roku, kiedy absolwent Konserwatorium w Kijowie Walentyn Dubrowskij (2 lata później współzałożyciel zespołu Dzikie Pola) oraz ówczesny kierownik muzyczny Ukraińskiego Teatru w Krakowie "Zwierciadło" Aleksandr Andrijewskij, tworzący razem projekt polistylistycznej muzyki improwizowanej The ASAVID Attraction, spotkali się ze współzałożycielem tbiliskiego zespołu The ZUMBA Land (kilka lat później liderem zespołu Z'UMBA) Giją Beżuaszwili. Wtedy powstał wspólnie opracowany program muzyki gruzińskiej, nieco później wzbogacony w muzykę ukraińską. Muzykowanie to zostało wznowione od 2006 r. w formie koncertów przyjaźni ukraińsko-gruzińskiej Ukraina - Gruzja.
W grudniu 2011 r. została wydana płyta AJDE JANO, która jest wynikiem pięcioletniej pracy Folk Forever.
Arkadiusz „Kosmos” Wąsik
piątek, 26 kwietnia, 2013 – 20:00
Załozyciel i lider zespołu Stonehenge, bard, gawędziarz i shantymen.
Pomysłodawca Fundacji „Żeglowanie bez barier” oraz budowy „śląskiego zaglowca”.
Dave Nilaya Trio
sobota, 27 kwietnia, 2013 – 20:00
Inspirująca brzmieniowo i instrumentalnie włosko-polska formacja muzyczna.
Muzycy zabiorą nas w muzyczną podróż dookoła świata, w której usłyszymy ciekawą i dynamiczną fuzję rocka, popu i bluesa, dopełnioną elementami brzmień argentyńskich, hiszpańskich i irlandzkich. Na ich repertuar składają się intrygujące i ambitne kompozycje autorskie oraz znane przeboje muzyki rock, pop i blues w języku angielskim i włoskim m.in. takich wykonawców jak: Piazzolla, Zucchero, Franco Battiato, U2, Oasis, Red Hot Chili Peppers, Roxette, Eurythmix, Leonard Cohen, The Beatles, Pink Floyd, Queen, Foo Fighters, Michael Jackson i wiele innych.
Dave Nilaya - pochodzi z Wenecji. Ten niezwykle utalentowany włoski artysta jest wokalistą, kompozytorem muzyki i autorem tekstów piosenek. W Krakowie mieszka i tworzy od 2009 roku. Autor dwóch albumów: „Wood'n'Steel” (2005) i „Ex Terra” (2009).
Dominik Bieńczycki - jeden z czołowych współczesnych skrzypków jazzowych w Polsce. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu. Kompozytor, aranżer, pedagog, inzynier dźwięku. Wykładowca klasy skrzypiec w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.
Michał Gaweł - gitarzysta elektryczny i akustyczny. Wielbiciel brzmień smooth jazzowych, przez blues po rock klasyczny i progresywny. Student Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.
|