POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


   
 
01-02-2013     - 02-01-2013  
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Spektakl Teatru Figur Kraków na Revolutions! International Theatre Festival
miejsce:
National Hispanic Cultural Center
Albuquerque / New Mexico / USA
FESTIWAL
» Teatr
Spektakl „Rękodzieło artystyczne” Teatru Figur Kraków zostanie zaprezentowany podczas 13. edycji Revolutions! International Theatre Festival w Albuquerque (New Mexico) w Stanach Zjednoczonych dzięki zaproszeniu międzynarodowej grupy teatralnej Tricklock Company przy wsparciu Ambasady RP w Waszyngtonie.

Teatr Figur Kraków wystąpi obok teatrów z Danii, Szwajcarii, Meksyku, Włoch, Wielkiej Brytanii i Australii a także z kilku stanów USA. Po prezentacjach festiwalowych spektakl wyruszy w krótką trasę po pueblos indiańskich, gdzie będzie prezentowany przed widownią złożoną przede wszystkim z rdzennych mieszkańców USA.

To już 3. wizyta Teatru Figur Kraków na Revolutions!. W 2008 r. widownia festiwalu mogła zobaczyć nagradzany spektakl „Zbrodnia i kara wg Heinricha Hoffmanna” oraz „Zapach słoni po deszczu” a w 2010 r. „Our City/Nasze miasto” - entuzjastycznie przyjęte przedstawienie będące efektem międzynarodowej współpracy TFK oraz Tricklock Company, łączące elementy sugestywnego teatru ruchu z głęboką wiedzą na temat teatru lalek i cieni.

W trakcie 3 festiwalowych tygodni (15.01 – 3.02) publiczność ma okazję uczestniczyć w kilkudziesięciu wydarzeniach artystycznych dających przekrój działań najbardziej postępowych, ekscytujących i niepowtarzalnych artystów z całego świata. Takie jest też założenie organizatorów Revolutions! – zetknięcie artystów poszukujących własnych dróg, metod i języka w różnorodnych formach teatralnych, zderzenie artystów o odmiennych tradycjach, umożliwiające zrozumienie zmian zachodzących w kulturze, które przejawiają się niekonwencjonalnymi rozwiązaniami artystycznymi.

Swoją niecodzienną formą spektakl Teatru Figur Kraków „Rękodzieło artystyczne” w reżyserii Filipa Budweila w szczególny sposób wpisuje się w konwencję festiwalu. To ascetyczne i jednocześnie zostawiające ogromną przestrzeń dla wyobraźni przedstawienie wykonane zostało w technice teatru rąk. W spektaklu nie ma słów ani rekwizytów, aktorzy nie pokazują twarzy, nie śpiewają piosenek. Jedyne, co mają to... ręce i poczucie humoru.

Teatr Figur Kraków to nowoczesny teatr formy, którego misją jest kreowanie autorskich spektakli i wydarzeń artystycznych, poszukiwania nowych form wyrazu oraz odnajdywanie współczesności
w tradycyjnych technikach lalkowych. To także jedyny w Polsce zespół artystów prezentujący spektakle w technikach teatru cieni. W ciągu pięcioletniej działalności występowali na najbardziej prestiżowych festiwalach nowoczesnego teatru formy. W ubiegłym roku na Światowym Festiwalu Sztuki Lalkarskiej UNIMA w Chengdu (Chiny) zdobyli nagrodę za kreatywność / The Best Creativity. Tylko w ciągu ostatnich miesięcy ze swoimi spektaklami odwiedzili Tajwan, Włochy, Czechy, Niemcy, Rosję i Stany Zjednoczone (Kids Euro Festival / Waszyngton).
Obok pracy artystycznej, zespół zajmuje się również pedagogiką teatru, promocją świadomego uczestnictwa w kulturze oraz aktywizacją społeczności lokalnych poprzez sztukę.

Więcej o TFK można przeczytać na www.teatrfigur.pl
oraz profilu https://www.facebook.com/TeatrFigurKrakow
Strona zespołu Tricklock Company - www.tricklock.com
Miejsce:
National Hispanic Cultural Center
Albuquerque / New Mexico / USA
Godz.
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2024


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury