Tradycyjnie, podczas 4. Festiwalu Muzyki Filmowej, możemy uczestniczyć nie tylko w koncertach, ale także w Akademiach Festiwalowych. To wyjštkowa okazja spotkania m.in. ekspertów muzyki filmowej, producentów, dyrektorów muzycznych cenionych obrazów filmowych, ale także krytyków muzycznych. Udział w Akademiach Festiwalowych to niepowtarzalna możliwoć aby poznać tajniki warsztatu muzyki filmowej i dowiedzieć się o kulisach pracy przy powstawaniu muzyki tworzonej na potrzeby wielkiego ekranu.
W sobotę, 21 maja odbędš się trzy odsłony Akademii Festiwalowych: Gry komputerowe rozmowa wokół Final Fantasy, Gry komputerowe rozmowa wokół Wiedmina2 oraz Muzyka do kultowych produkcji Disneya.
Gry komputerowe rozmowa wokół Final Fantasy
Już o godzinie 12:00 w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha (ul. M. Konopnickiej 26) goćmi festiwalowymi będš Masashi Hamauzu jeden z najbardziej cenionych kompozytorów muzyki do gier video młodego pokolenia oraz Arnold Roth dyrektor muzyczny, który uhonorowany został nagrodš Grammy, producent wielu albumów cieszšcych się niebywałš popularnociš.
Gry komputerowe rozmowa wokół Wiedmina 2
O 13:30 również w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha (ul. M. Konopnickiej 26) będzie można spotkać się z Adamem Skorupš kompozytorem muzyki do gier komputerowych, spotów reklamowych i filmów, majšcym w swoim dorobku muzycznym ponad 30 różnych tytułów gier komputerowych znanych na całym wiecie oraz Krzysztofem Wierzynkiewiczem kompozytorem specjalizujšcym się w komponowaniu muzyki do gier video i filmów, oraz Tomaszem Gopem producentem i zapalonym graczem.
Muzyka do kultowych produkcji Disneya
O godzinie 15:00 w Pawilonie Wyspiańskiego (pl. Wszystkich więtych 2) odbędzie się spotkanie z Richardem Kaufmanem, zwišzanym ze studiem Disneya dyrygentem koncertów gwiazd rozrywki, a także Jonathanem Heelym, który pracuje dla Disney Music od 1981 roku i od tamtego czasu stworzył i zatwierdził zapisy muzyki i piosenek do filmów takich jak Mała Syrenka, Piękna i Bestia, Aladyn, Król Lew, Auta oraz Odlot wytwórni Pixar.
Spotkanie moderowane w języku angielskim.
W niedzielę, 22 maja zapraszamy do udziału w dwóch spotkaniach: Produkcja serialu na polskim rynku i Czasu Honoru spotkanie z gwiazdami.
Produkcja serialu na polskim rynku
Na godzinę 11:00 zapraszamy do Pawilonu Wyspiańskiego (pl. Wszystkich więtych 2) na panel dyskusyjny o realiach tworzenia serialu na polskim rynku filmowym. Goćmi spotkania będš Bartosz Chajdecki twórca muzyki do serialowej produkcji Czas Honoru, która otrzymała prestiżowš nominację Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Muzyki Filmowej za najlepszš muzykę do serialu telewizyjnego, Michał Kwieciński producent, reżyser, założyciel i właciciel Akson Studio, Małgorzata Górzańska dziennikarka, redaktor programów i seriali, producent serialu Czas Honoru, Rafał Orlicki, który od 2008 roku odpowiedzialny jest za wszystkie produkcje filmowe i audiowizualne w Krakowie i Małopolsce oraz za Regionalny Fundusz Filmowy w Krakowie, a także Jarosław Sokół scenarzysta i literaturoznawca oraz Ewa Wencel aktorka grajšca w serialu i autorka scenariusza. Liczba miejsc jest ograniczona decyduje kolejnoć przybycia.
Czasu Honoru spotkanie z gwiazdami
Ostatnim punktem Akademii Festiwalowych będzie spotkanie moderowane z aktorami serialu, na które zapraszamy na godzinę 12.30 do Gazeta Cafe (ul. Bracka 14). Uczestnikami spotkania będš: Antoni Pawlicki, Magdalena Różczka, Jan Wieczorkowski, Agnieszka Więdłocha oraz Maciej Zakocielny. Liczba miejsc na spotkaniu jest ograniczona decyduje kolejnoć przybycia.
Na wszystkie spotkania w ramach Akademii Festiwalowej wstęp jest wolny. Zapraszamy!
|