POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


   
   
ARCHIWUM     zobacz wydarzenia archiwalne
ARCHIWUM     zobacz wszystkie wydarzenia archiwalne

 
28-02-2023      -  
Wydawnictwo Biały Kruk
Adam Bujak – spotkanie autorskie i prezentacja najnowszych publikacji Wydawnictwa Biały Kruk.
Wydawnictwo Biały Kruk

Biały Kruk Sp. z o. o.
ul. Szwedzka 38
30-324 Kraków

https://bialykruk.pl/
Krakowski Klub Wtorkowy
ul. Reformacka 3, 31-012 Kraków
18.00
WSTP WOLNY       
 
Literatura
Wydawnictwo Biały Kruk i Krakowski Klub Wtorkowy zapraszają na spotkanie autorskie z Adamem Bujakiem - światowej sławy artystą fotografikiem, laureatem wielu nagród krajowych i zagranicznych oraz autorem ponad 150 albumów poświęconych polskiej historii, przyrodzie i dziedzictwu kulturowemu.

Tematem przewodnim wydarzenia będzie prezentacja najnowszych albumów: „Wawel. Skarbiec Wiary i polskości” oraz „Życie malowane światłem”. Adam Bujak opowie o swojej twórczości, pielgrzymkach i życiu u boku Św. Jana Pawła II. Na spotkaniu będzie można nabyć książki Adama Bujaka z dużymi rabatami oraz uzyskać pamiątkowy autograf z dedykacją. Wstęp wolny!

28 luty - godz. 18.00
Krakowski Klub Wtorkowy
ul. Reformacka 3, 31-012 Kraków

Wierny swym przekonaniom tak artystycznym, jak i światopoglądowym Adam Bujak jest twórcą wybitnym i zasłużonym. Wierny Bogu i Ojczyźnie. Nie wdaje się w formalne eksperymenty, dziś niemal obowiązkowe w sztuce, nie szuka efekciarskich ujęć, ale dogłębnie penetruje ważne tematy, głównie w książkach, które dzięki jego talentowi zmuszają czytelnika do głębokich refleksji.

Najwięcej wydał ich w Białym Kruku (blisko 120), z którym współpracuje ponad 26 lat. Dzieła te są poświęcone w olbrzymiej większości św. Janowi Pawłowi II, Krakowowi i Polsce. Są to m.in. „Tysiącletni Kraków”, „Katedry Polski”, „Polska św. Jana Pawła II”, „Sanktuaria Polskie”, „Chwała Grunwaldu”, „Polska Wschodnia”, „Auschwitz”, „Jasna Góra”, „Matka Boża” i wiele innych.

„Wawel. Skarbiec wiary i polskości” – to tu bije serce Polski.

Nakładem Wydawnictwa Biały Kruk ukazał się monumentalny album pt. „Wawel. Skarbiec wiary i polskości” autorstwa Adama Bujaka.

„Wzgórze wawelskie to miejsce wyjątkowe, naznaczone historią, symbolami i zabytkami. Otoczone obronnymi murami i basztami, mieści dawną rezydencję książąt i królów polskich – świadectwo ich materialnej potęgi i kultury artystycznej.” - pisze we wstępie książki Piotr Rabiej.

Tu biło i bije serce Polski. Wawel – ponad tysiącletnia katedra i królewski zamek – góruje nad Krakowem, prastarą stolicą. To prawdziwy skarbiec najdawniejszych i nowszych zabytków; od romańskich po młodopolskie. Wawel to świadectwo silnej wiary Polaków i państwa-mocarstwa zwanego Rzeczpospolitą. To nekropolia wielkich królów, zasłużonych hierarchów, dzielnych bohaterów, ale i wieszczów narodowych. Album ukazuje niepowtarzalność oraz piękno architektury, bogactwo licznych dzieł, w tym sztuki malarskiej, rzeźbiarskiej, tkackiej i snycerskiej.

Oglądamy te wszystkie okazałości obiektywem rodowitego krakowianina, który dorastał u stóp Wawelu – wielkiego mistrza fotografii Adama Bujaka. Zaglądamy dzięki niemu nie tylko do bogatych komnat zamkowych i fantastycznych kaplic katedralnych, ale i miejsc niedostępnych dla zwiedzających; mamy wyjątkową okazję podziwiania bezcennych dzieł i zabytków sztuki przechowywanych od pokoleń w skarbcach katedralnym i zamkowym. Dumne sarkofagi władców, prastare księgi, wspaniałe ołtarze, apartamenty i komnaty królewskie, arrasy, zbrojownia, fortyfikacje... Przed naszymi oczami przesuwa się ponad dziesięć wieków wspaniałej historii Polski.

Adam Bujak: „Wawel. Skarbiec wiary i polskości”, wyd. Biały Kruk, 344 str., format 24 x 30 cm, twarda oprawa.
Więcej na
https://bialykruk.pl/ksiegarnia/ksiazki/wawel-skarbiec-wiary-i-polskosci
 
https://bialykruk.pl/nasi-autorzy/adam-bujak
Miejsce:
Krakowski Klub Wtorkowy
ul. Reformacka 3, 31-012 Kraków
 
Godz.
18.00

 
 
   

 
 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2024


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury