POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA KRONIKA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


  ARCHIWUM  
Kategorie wydarzeń
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Biznesowe

Klubowe

Odbywające się online
 
 
20-08-2020     - 28-09-2020  
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Unikatowa wystawa Katedry Wzornictwa wrocławskiej ASP w Galerii Tetmajera 83
ZAPRASZA
"Dziś w Krakowie" - Portal Kraków Zaprasza
http://www.Krakow.zaprasza.eu
miejsce:
Galeria Tetmajera 83
Tetmajera 83, Kraków
BEZPŁATNE
WSPÓLNE: dla dzieci i dorosłych
» Wystawy różne
Kreatywność, oryginalność oraz nowe rozwiązania, materiały i formy - to cechy charakterystyczne wystawy Katedry Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Klienci Galerii Tetmajera 83 będą mieli okazję zapoznać się z m.in. z unikatowymi produktami codziennego użytku, środkami transportu czy komunikatami wizualnymi. Na wystawie znalazły się projekty przygotowane w ramach prac magisterskich i licencjackich przez studentów wrocławskiej ASP. Wydarzenie potrwa do 28 września 2020 r.

W Galerii Tetmajera 83 będzie można podziwiać prace magisterskie i licencjackie studentów Katedry Wzornictwa z Wydziału Architektury Wnętrz, Wzornictwa i Scenografii na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Program w zakresie wzornictwa oparty jest o grupy przedmiotów podstawowych oraz kierunkowych. Studenci przygotowywani są do projektowania form przemysłowych w oparciu o szeroki zakres wiedzy o charakterze humanistycznym oraz zdobywanych umiejętności specjalistycznych, a także wykształcenia ogólnoplastycznego. Podejmowane są tematy z zakresu projektowania produktów o zróżnicowanej konstrukcji i funkcji, środków transportu, komunikatów wizualnych oraz złożonych struktur informacyjnych i opakowań, projektowania narzędzi i środowiska pracy, obiektów codziennego użytku i biżuterii oraz obiektów kinetycznych. W strukturze Katedry funkcjonuje 6 Pracowni dyplomujących: Projektowania Produktu, Projektowania Środków Transportu, Projektowania Komunikacji Wizualnej, Projektowania Narzędzi i Środowiska Pracy, Biżuterii oraz Projektowania Kinetycznego.
Uczestnicy wystawy będą mieli okazję zapoznać się m.in. z pracami studentów z Pracowni Projektowania Narzędzi i Środowiska Pracy. Anna Andrzejewska stworzyła biurko o poszerzonym programie użytkowym oraz stół do przyrządzania i celebrowania posiłków na działce. Z kolei Weronika Żytko zaprojektowała krzesło - siedzisko do pracy wykorzystujące balans ciała oraz fotel inspirowany tradycyjnym wytwórstwem z wykorzystaniem naturalnych materiałów.


Cześć dla dzieci:

Na wystawie będzie można także zobaczyć ciekawe prace stworzone w ramach Pracowni Projektowania Kinetycznego.

Jedną z nich jest Jungo!, czyli zabawka integracyjna dla dzieci w wieku 5-7 lat. Jej głównym celem jest nauka współpracy oraz pokazanie, że każda osoba w zespole jest ważna. Dodatkowo nie wyklucza żadnej z płci i nie narzuca stereotypów. Jungo, którego autorką jest Marta Karkocha otrzymało nagrodę w konkursie Wrocławska Magnolia. Kolejnym projektem skierowanym do dzieci jest “mój pierwszy rower, pojazd do nauki jazdy”, autorstwa Aleksandry Kuc. Rower wykonany ze sklejki umożliwia naukę jazdy zarówno z zamontowanym napędem, jak i bez niego. Montaż niekonwencjonalnego napędu odbywa się za pomocą trzech śrub i nie stwarza niebezpieczeństwa pobrudzenia się smarem z łańcucha. Czerwona kulka umieszczona w poliwęglanowej kierownicy może pomóc w nauce utrzymania równowagi. Z kolei Jakub Sypuła postawił na mobilną wyciągarkę do sportów ekstremalnych. Napędzana silnikiem elektrycznym wyciągarka jest jednocześnie niewielkim trójkołowym środkiem transportu. Silnik pracując w jednym kierunku napędza wyciągarkę, a w drugim pojazd. Projekt realizowany jest we współpracy ze studentami Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej. Na wystawie znajdzie się także działkowa przetwórnia owoców i warzyw (Anna Woźniakowska), składany rower (Karolina Pawłowska), zestaw mebli kempingowych Harmonica (Natalia Nowakowska) oraz produkt wspomagający funkcjonowanie osób po amputacji kończyny górnej, który znalazł się w zestawieniu najlepszych dyplomów projektowych portalu Font nie czcionka (Natalia Wiśniewska).Ponadto będzie możliwość podziwiania projektów z Pracowni Projektowania Komunikacji Wizualnej - projekt gry edukacyjnej o kulturze śląskiej “Godosz czy mówisz” (Martyna Pluczyk), identyfikacji wizualnej firmy kolarskiej (Aleksandra Jędrzejewska), Z kolei dzięki studentom Pracowni Projektowania Produktu uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się unikalnym produktem wspomagającym funkcjonowanie osób o niskim wzroście w mieszkaniu (Dominika Rudnicka).


Wystawę można obejrzeć do 28 września 2020 r. w Galerii Tetmajera 83 w godzinach otwarcia tzn. poniedziałek - piątek w godz. 10.00 - 20.00, sobota oraz niedziela handlowa w godz. 10.00 - 18.00.Galeria wnętrz Tetmajera 83 to galeria skupiająca wyselekcjonowane marki z dziedziny wystroju wnętrz. Najlepszy design łączy się tu z wysoką jakością wykonania, a tradycyjne rzemiosło spotyka z najnowszą technologią. Znajdują się tutaj wnętrza kompletne: salon, jadalnia, kuchnia, sypialnia czy nawet taras – meble i artykuły wyposażenia wnętrz, a także dodatki dekoracyjne i akcesoria z kolekcji prestiżowych marek tzn. KLER, ernestrust, Halupczok, Miloo Home, Ilumni, Doram Design, new HOME design, Stolarnie Galicyjskie, Schody Lempa, WMF i Raumplus. Starannie skomponowana przestrzeń i pełna elegancji ekspozycja to miejsce idealne dla Klientów wymagających – zarówno tych o wyraźnie sprecyzowanych gustach, jak i poszukujących inspiracji. www.tetmajera83.pl

Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu jest uczelnią państwową. Posiada pięć wydziałów, kształcących studentów na studiach stacjonarnych w jedenastu kierunkach oraz na pięciu kierunkach w formie niestacjonarnej. Uczelnia w swojej ofercie edukacyjnej posiada również Szkołę Doktorską w dziedzinie sztuki, w dyscyplinie sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki prowadzoną w formie stacjonarnej z wykładowym językiem angielskim. Dzięki bogatej ofercie kierunków studiów podyplomowych oraz kursów dokształcających z zakresu rysunku, malarstwa i rzeźby, Akademia umożliwia rozwinięcie zainteresowania obszarem sztuki. Jedną z głównych aktywności uczelni jest badanie kultury i sztuki wizualnej. Pracownicy są specjalistami w swoich dziedzinach posiadającymi kompetencje, wiedzę i doświadczenie umożliwiające pracę dydaktyczną, badawczą oraz komercyjną na najwyższym poziomie. Niezmiennie dążą do bycia centrum porozumienia pomiędzy kulturą, nauką i sztuką.
https://tetmajera83.pl
Miejsce:
Galeria Tetmajera 83
Tetmajera 83, Kraków
Godz.
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2020


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury