POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA KRONIKA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


  ARCHIWUM  
Kategorie wydarzeń
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Biznesowe

Klubowe

Odbywające się online
 
 
19-01-2022       
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Horyzonty - "Spokój zaczyna się tu i teraz" - Weronika Idzikowska
ZAPRASZA
Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”
ul. Papiernicza 2
31-221 Kraków

Portiernia:
tel. +48 12 420 49 50

Kontakt ogólny:
sekretariat@dworek.eu
http://www.dworek.eu
sekretariat@dworek.eu
miejsce:
Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”
31-221 Kraków, ul. Papiernicza 2
19 stycznia (środa) o godz. 18.00
BEZPŁATNE
ONLINE
» Wydarzenia inne
W 2022 roku wracamy z popularnonaukowym cyklem "Horyzonty".

Naszą gościnią będzie
tutorka i trenerka, edukatorka praw obywatelskich. Na stałe związana z Małopolskim Instytutem Kultury w Krakowie. Autorka książek dot. edukacji kulturowej i publikacji wokół tematu dbania o dobrostan.


Często mówimy, że potrzebujemy spokoju. Równowagi. Odpoczynku. Tymczasem, jakkolwiek nie nazwalibyśmy tego, co ma nam pomóc odetchnąć i zadbać o własny dobrostan, stoi za tym pogodzenie się z tym, co się z nami dzieje. Nie możemy przewidzieć, jaką jakość będzie miało kolejne doświadczenie – czy da nam przyjemność, satysfakcję, czy wręcz przeciwnie.
Czy jesteś gotowa/gotów na tę niewiedzę?
W trakcie spotkania przyjrzymy się temu, jak godzeniu się ze sobą sprzyjają opowieści i praktyki oparte na uważności, współczuciu i życzliwości. Poznamy „filozofię spokoju”, budowaną na uznaniu dla cyklów natury, głębokiej ekologii i procesie mindfulness. Porozmawiamy, jak wspierać siebie w codzienności.
Opowieść wraz z krótkimi ćwiczeniami do indywidualnego wykonania skierowana jest do osób dorosłych, które zainteresowane są troskliwą i pełną życzliwości obserwacją siebie. Zapraszamy do obecności na żywo lub online, sam(a) decydujesz, na ile się angażujesz w trakcie spotkania – czy chcesz jedynie słuchać, czy także wykonywać ćwiczenia, rozmawiać.

– tutorka i trenerka, edukatorka praw obywatelskich. Na co dzień zajmuje się pracą z bezradnością i sprawczością tych, którzy pracują bezpośrednio z innymi ludźmi, a także ekologią zasobów i przywództwa, praktyką uważności i współczucia. Stwarza przestrzeń do ćwiczenia się w nowych sposobach myślenia i działania.
Od ponad 10 lat wspiera osoby i organizacje w poszerzaniu kompetencji zawodowych i osobistych. Projektuje programy edukacyjne i rozwojowe, prowadzi warsztaty i całe procesy wspierające zespoły różnych instytucji w lepszej komunikacji. Ukończyła m.in. Laboratorium „Projektowanie Kultury” i studia wokół tematów uważności i współczucia na Uniwersytecie SWPS, proces certyfikacyjny dla trenerów Familylab Polska (pedagogika w duchu Jespera Juula), kursy NVC (Porozumienie bez przemocy).
Zgłębia teorie i praktyki w duchu Porozumienia bez przemocy (Thom Bond, The New York Center for Nonviolent Communication) oraz podejście do pracy z klientem w oparciu o teorię i praktyki Possibility Management. Na stałe zakotwiczona w Małopolskim Instytucie Kultury w Krakowie. Autorka książek dot. edukacji kulturowej i publikacji wokół tematu dbania o dobrostan. Praktykuje obecność opartą o umiar i ciszę.

Wstęp wolny
Wydarzenie hybrydowe - na żywo i online
https://www.facebook.com/events/442676770899491?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[%7B%22surface%22%3A%22page%22%7D]%7D
https://dworek.eu/wydarzenia/horyzonty--spokoj-zaczyna-sie-tu-i-teraz/1642546800
Miejsce:
Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”
31-221 Kraków, ul. Papiernicza 2
Godz.
19 stycznia (środa) o godz. 18.00
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2022


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury