POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA KRONIKA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


  ARCHIWUM  
Kategorie wydarzeń
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Biznesowe

Klubowe

Odbywające się online
 
 
27-11-2021       
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Norwid Festiwal 2021. Panel dyskusyjny: Norwid + muzyka
ZAPRASZA
Ośrodek Kultury im. Cypriana Kamila Norwida
os. Górali 5
31-959 Kraków
tel. 12 644 27 65
fax. 12 644 27 65 wew.13
http://www.okn.edu.pl
sekretariat@okn.edu.pl
miejsce:
ARTzona Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4
17:00
BEZPŁATNE
FESTIWAL
» Muzyka
Wstęp wolny. Zapisy przez formularz na stronie www.okn.edu.pl.

Wydarzenie z udziałem publiczności, tłumaczone na PJM i transmitowane na www.facebook.com/oknorwid.

Chociaż Norwid nie parał się komponowaniem pieśni, to zainspirował swoją twórczością wielu artystów muzycznych. Dzięki nim, Norwid z artysty niezrozumianego stał się bardziej przystępny i oswojony. Jego twórczość pojawiała się nie tylko w poezji śpiewanej, ale również w operze i muzyce rozrywkowej.

Podczas panelu dyskusyjnego zaproszeni goście dyskutować będą na temat wykorzystania dzieł sztukmistrza w swoich aranżacjach muzycznych. Dyskusję prowadzić będzie dziennikarz muzyczny - Piotr Metz, a jego gośćmi będą: Jakub Gucik, Mateusz Kluza, Natalia Niemen i Joanna Wnuk Nazarowa.

Jakub Gucik - Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, wiolonczelista zespołów: Spółdzielnia Muzyczna contemporary ensemble, PerDuo Vnc i IPT Wójciński/Bańdur/Gucik z którymi wraz z Moniką Kowalczyk wykonuje nowe aranżacje twórczości Norwida.

Mateusz Kluza - muzyk sesyjny, instrumentalista, kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, członek Ethno Garden, Icon Orkiestra i Mateusz Kluza Band, autor płyty “Niksy” i “Norwid 2021” z autorską muzyką skomponowaną do tekstów Norwida.

Natalia Niemen - piosenkarka, wokalistka w New Life ‘M, Trzecia Godzina Dnia, koncertuje również z Mate.O, kontynuuje dziedzictwo Czesława Niemena, który popularyzował twórczość Norwida.

Joanna Wnuk Nazarowa - dyrygentka, kompozytorka, wykładowczyni Akademii Muzycznej w Krakowie, autorka muzyki do spektakli teatralnych i telewizyjnych, sprawowała urząd Ministra Kultury i Sztuki, autorka opery “Wanda”, dramatu Norwida.

Piotr Metz - dziennikarz muzyczny, założyciel i były dyrektor muzyczny radia RMF FM, prowadzący audycje w Polskim Radiu.

Norwid Festiwal 2021 – krakowska odsłona obchodów Roku C. K. Norwida z okazji 200-lecia jego urodzin pod hasłem „Dopokąd idę!...”. Projekt popularyzuje postać i twórczość Norwida – jednego z najważniejszych autorów w literaturze polskiej. Jego dzieła stereotypowo postrzegane są jako trudne w odbiorze. Dzięki innowacyjnym i atrakcyjnym działaniom edukacyjnym odwołującym się do kultury współczesnej oraz angażującym różnorodnych odbiorców, przedsięwzięcie umożliwia nowe spojrzenie na kanon polskiej literatury, rozbudza zainteresowanie nim oraz wzmacnia tożsamość uczestników, podnosząc ich kompetencje czytelnicze. W programie przewidziano rezydencje artystyczne, przyznanie Nagrody Norwidowskiej dla twórców łączących działalność literacką z innymi dziedzinami sztuki, a także panele dyskusyjne, recytację, koncert, warsztaty kreatywnego pisania, spacer, grę terenową. Rezultaty podsumuje wydanie katalogu.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Szczegółowe informacje:
Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 27 65 w. 20, nhlab@okn.edu.pl
www.nhlab.okn.edu.pl
https://okn.edu.pl
https://facebook.com/NHlabOKN
Miejsce:
ARTzona Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4
Godz.
17:00
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2022


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury