POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA KRONIKA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


  ARCHIWUM  
Kategorie wydarzeń
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Biznesowe

Klubowe

Odbywające się online
 
 
19-08-2021       
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Wakacyjne warsztaty Natura w Sztuce z Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie
ZAPRASZA
"Dziś w Krakowie" - Portal Kraków Zaprasza
http://www.Krakow.zaprasza.eu
miejsce:
Galeria Bronowice, Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego
BEZPŁATNE
zapraszamy dzieci w wieku 0-6 lat
zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat
zapraszamy dzieci powyżej 12 lat
WSPÓLNE: dla dzieci i dorosłych
» Plastyka
Cykl warsztatów „Natura w sztuce”
Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie startuje z cyklem letnich warsztatów „Natura w sztuce”. ASP we współpracy z Galerią Bronowice oraz Ogrodem Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza dzieci i młodzież do udziału w kreatywnych i artystycznych działaniach w naturze i z naturą.
Odbywające się przez całe wakacje warsztaty nawiązują do wystaw i działań Akademii, są prowadzone przez jej dydaktyków. Cykl spotkań będzie stanowił niezwykłą okazję do zabawy i poszerzenia zasobów artystycznej wyobraźni, a także możliwość zyskania wiedzy i artystycznych kompetencji.
Warsztaty są bezpłatne. Aby wziąć udział w wydarzeniach w Ogrodzie Botanicznym, należy w danym dniu zakupić bilet wstępu do Ogrodu.
W związku z ograniczoną ilością miejsc obowiązują wcześniejsze zapisy. Zapisy na wszystkie warsztaty pod adresem: kulturystyka@asp.krakow.pl
W zgłoszeniu prosimy o podanie nazwy i terminu warsztatów oraz imiona i nazwiska zgłaszanych osób.

10 lipca (11.00, 13.00, 15.00), Galeria Bronowice
W ramach warsztatów zaprosimy dzieci i młodzież do nauki i wykorzystania dwóch technik graficznych: monotypia i frottage. Będziemy odbijać liście i kwiaty na papierze i tkaninach, aby wykonać najróżniejsze motywy florystyczne. Do tego wycinanki, stworzenie wspólnego fryzu, praca zespołowa i nieograniczone pokłady kreatywnego działania.

17 lipca (11.00, 13.00, 15.00), Galeria Bronowice
Czy zastanawialiście się kiedyś, co zostawia ślad na papierze? I czy można rysować czymś więcej niż ołówkiem, węglem czy kredką? W ramach warsztatów zaprosimy dzieci i młodzież do wykonania własnych narzędzi rysunkowych. Będziemy tworzyć narzędzia do rysowania z bardzo nietypowych przedmiotów. Przekonamy się, czy da się rysować patykiem, piórkiem lub pałeczką do sushi.

18 lipca (11.00, 13.00, 15.00), Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego
W ramach warsztatów zaprosimy dzieci i młodzież do przyglądania się roślinom. Przyjrzymy się, jak tworzyli własne zielniki Stanisław Wyspiański czy Maria Sibylla Merian. Będziemy poszukiwać roślin ze wspaniałymi kwiatami i oryginalnymi liśćmi. Każdy z uczestników warsztatów będzie mógł stworzyć własną kolekcję swoich ulubionych roślin.

31 lipca (11.00, 13.00, 15.00), Galeria Bronowice
W ramach warsztatów zaprosimy dzieci i młodzież do tworzenia Mikro i makro- kosmosów na wielką skalę. Będziemy tworzyć wspólną instalację naśladującą dżunglę, polegające na wielkoformatowej wycinance. Każdy uczestnik będzie mógł stworzyć własną przestrzeń, którą później będzie mógł połączyć z pozostałymi uczestnikami.

01 sierpnia (11.00, 13.00, 15.00), Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego
Przed nami wielkoformatowe malowanie. Podczas warsztatów będziemy przyglądać się naturze z bliska. Będziemy tak blisko, jak tylko to możliwe. Przyjrzymy się kwiatom, łodygom i liściom przez szkła powiększające, a następnie będziemy malować wielkoformatowe, abstrakcyjne, inspirowane wcześniejszymi obserwacjami obrazy.

21 sierpnia (11.00, 13.00, 15.00), Galeria Bronowice
Czy można stworzyć portret z owoców i warzyw? A kwiatów, ptaków lub zwierząt? Takiej próby podejmiemy się podczas warsztatów, w ramach których zaprosimy dzieci i młodzież do nauki kolażu. Będziemy wycinać, przyklejać i tworzyć fantastyczne portrety i autoportrety, a przy okazji zapoznamy się z wspaniałą twórczością malarza Giuseppe’a Arcimbolda.

22 sierpnia (11.00, 13.00, 15.00), Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego
W ramach ostatnich letnich warsztatów zaprosimy dzieci i młodzież do wymyślenia i stworzenia fantazyjnych roślin. Spróbujemy połączyć kilka roślin w jedną i będziemy mieszać ich cechy, kształty oraz kolory. Zapraszamy do eksperymentowania!


https://www.asp.krakow.pl/aktualnosci/otwarte-warsztaty-natura-w-sztuce
Miejsce:
Galeria Bronowice, Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego
Godz.
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2021


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury