POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


   
Kategorie wydarzeń
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Biznesowe

Odbywające się online
 
 
17-04-2019       
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
TRACES - LADY wernisa wystawy Patrycji Styrny
ZAPRASZA
Ośrodek Kultury im. Cypriana Kamila Norwida
os. Górali 5
31-959 Kraków
tel. 12 644 27 65
fax. 12 644 27 65 wew.13
http://www.okn.edu.pl
sekretariat@okn.edu.pl
miejsce:
Orodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Grali 5, 31-959 Krakw
18:00
BEZPŁATNE
» Plastyka
Projekt TRACES - LADY - twrczo jako proces w uwolnieniu emocji, dzieo jako charakterystyka i odzwierciedlenie naszego ja.

Projekt Traces lady dotyczy m.in. wykorzystania techniki fotografii bez uycia aparatu w arteterapii, z wykorzystaniem fotogramu i chemigramu i jest czci pracy doktorskiej Dzieo jako dowiadczenie siebie w procesie twrczym i arteterapii, ktrej promotorem jest prof. Zbigniew Bajek, kierownik Katedry Interdyscyplinarnej na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Piknych w Krakowie.

Tworzony cykl autoportretw skada si z odbi czci ciaa, twarzy, doni oraz caej postaci na papierze wiatoczuym oraz przedmiotw osobistych, nalecych do biorcych udzia osb w warsztatach. Powstae prace maj by pewnego rodzajem zapisem ladu naszego istnienia, emanacj emocji, a take maj mie charakter i dziaanie arteterapeutyczne. Warsztaty oraz wykonane dziea, maj ukaza wpyw sztuki i procesu twrczego na popraw samopoczucia czowieka. W szczeglnoci maj by wykorzystane w pracy z pacjentami zmagajcymi si z chorob onkologiczn.

Poprzez dzieo, ktre wytworzymy, moemy dostrzec w nim siebie, na ile staje si ono naszym odbiciem. Czy moe ono by pomocnym medium w odkrywaniu siebie, swoich warstw, czasem ukrytych? Na to chciaabym spojrze poprzez wybrane medium fotogramu. Moliwoci przetworzenia dziea jakie daje rwnie ta technika, stworzenia kolau, pewnej historii, odbijania na papierze wiatoczuym ciaa, przedmiotw, ktre do nas nale. Moe zetknicie ciaa z papierem i ukazania czyjego wiata rwnie poprzez odbicie jego osobistych przedmiotw, dziaanie wiata, dotyk materii do materii, a w efekcie ukazanie efemerycznoci, to nowe dowiadczenie dla kogo, kto chciaby zajrze w gb siebie lub zobaczy si w cakiem nowej odsonie. Uchwytno chwili, bytu, nie tylko spojrzenie poprzez sam obiektyw, ale samo dowiadczenie siebie, autoportret dosowny. Gdy moemy si objawi jako istota troch efemeryczna, bo przecie w istocie rwnie takimi jestemy. Z naszymi emocjami, caym wiatem wewntrznych przey, nasz esencj, dusz , niemierzalni, ulotni.

Odbite donie s portretem autora, z drugiej modelem czowieka w ogle, jednostki ludzkiej istniejcej i stapiajcej si w porzdku kosmiczno sakralnym, w jedni wszechwiata. To mistyczny charakter fotografii, ktra rodzc si w pozytywistycznej epoce kultu techniki, od pocztku kierowaa uwag spoeczn w stron technicznych aspektw, pozostawiajc magi powstawania obrazu w sferze zainteresowa nielicznych jednostek. Gest fizyczny wykorzystujcy dziaanie wiata i dziaanie rodkw foto chemicznych, utrwalacza i wywoywacza, staje si ladem ekspresji duchowej radosnym aktem twrczym. Dowiadczenie z chemigramem, gdzie ciao czy si z wywoywaczem i daje efekty jak w malarstwie informel, gdzie kada praca jest monotypi, jedynym zapisem jedynej chwili, niepowtarzalnym. Prace s zewntrznym ujawieniem podwiadomoci i zaprzeczeniem obiektywizmu w fotografii. Taka moliwo odbicia na papierze, pooenia na nim doni, twarzy, wosw, zostawienia swojego ladu poprzez stworzenie z tego obrazu i ukazania, tego co nas charakteryzuje, to dobry sposb na odnalezienie siebie. To nowe dowiadczenie, spojrzenie, warte sprbowania jeli chodzi o uycie tej techniki na polu Arteterapii. Sztuka suy rozwojowi, w tym znaczeniu chciaabym aby bya medium i polem do tworzenia nowych znacze, moliwoci, take w odkrywaniu siebie, poprawie samopoczucia czowieka na wielu paszczyznach. Wykonane dziea i doznawane przeycia dla biorcych udzia w takich zajciach maj za zadanie rozszerza wiadomo. Istot tych dziaa ma by uzyskanie poczucia sprawstwa i kontroli nad rzeczywistoci, dystansowanie si, autoobserwacja i samopoznanie.

Wystawa czynna do 20 maja 2019 r. Wstp wolny.

Szczegowe informacje:
Orodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Grali 5, 31-959 Krakw
tel. 12 644 27 65, w. 25 lub 34, b.solecka@okn.edu.pl
http://okn.edu.pl/index.php/propozycjekulturalne/wystawy/galeria-okn
www.facebook.com/oknorwid
Miejsce:
Orodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Grali 5, 31-959 Krakw
Godz.
18:00
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2024


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury