POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA KRONIKA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


  ARCHIWUM  
 
 
16-06-2018   -   17-06-2018  
"Dziś w Krakowie" - Portal Kraków Zaprasza
XXII Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych
"Dziś w Krakowie" - Portal Kraków Zaprasza


http://www.Krakow.zaprasza.eu
Stadion i hale AWF, ul. Jana Pawła II
10
WSPÓLNE: dla dzieci i dorosłych
Wystawy różne
Związek Kynologiczny w Polsce Oddział w Krakowie serdecznie zaprasza na
XXII Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych
oraz dodatkowo Krajową Wystawę Psów Rasowych i Wystawę Klubową Bassetów.

Wszystkie wystawy odbędą się na terenie Stadionu i Hal AWF w Krakowie, przy Al. Jana Pawła II w następujących dniach:

16-17 czerwca 2018: Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Krakowie
(sobota-niedziela)
16 czerwca 2018 (sobota): Krajowa Wystawa Psów Rasowych grup: I, VIII oraz IX
16 czerwca 2018 (sobota): Wystawa Klubu Bassetów.
17 czerwca 2018 (niedziela): Krajowa wystawa Psów Rasowych grup: II, III, V.


Program Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych obejmuje także Paradę Ras Polskich (niedziela, w bloku konkurencji finałowych około godziny 15.30), oraz pokazy szkolenia w sobotę i niedzielę o godz. 13.
Wystawa odbędzie się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Krakowa - Profesora Jacka Majchrowskiego
Patronat medialny: Dziennik Polski, Radio Kraków, Dogs Shutter
Rozpoczęcie Wystawy Międzynarodowej każdego dnia (sobota i niedziela) będzie miało miejsce o godzinie 10.00, konkurencje finałowe w sobotę i niedzielę od godziny 15.30
W wystawach weźmie udział blisko 2800 psów z kraju i zagranicy, z tego ponad 2000 na wystawie Międzynarodowej i ponad 700 psów w pozostałych wystawach.

W wystawie wezmą udział wystawcy z następujących krajów: Polski, Niemiec, Słowacji, Czech, Węgier, Belgii, Szwecji, Rumunii, Rosji, Austrii, Ukrainy, Danii, Białorusi, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Hiszpanii, Litwy, Holandii, Anglii i innych.

Psy oceniane będą przez znakomitych sędziów kynologicznych z: Polski, Słowacji, Ukrainy, Portugalii, Rumunii, Hiszpanii, Rosji, Serbii, Włoch, Brazylii, USA.

Wśród gości naszych wystaw spotkać będzie można również wielu zasłużonych działaczy ZKwP.

Na Międzynarodowej Wystawie Psow Rasowych najliczniej reprezentowane będą rasy : labrador retriever (44), buldog francuski (73 psy), berneński pies pasterski (42) , jack russel terier (30), staffordshire bull terier (34), golden retriever (42), owczarek niemiecki (65), cavalier king charles spaniel (38), chihuahua (46).

Na Wystawie Międzynarodowej w sobotę będą oceniane psy z grupy FCI: II, III, IV, V, VII, w tym między innymi następujące rasy: molosy (dogi niemieckie, rottweilery, shar-pei, bernardyny, berneńskie psy pasterskie, owczarki kaukaskie, czarne teriery rosyjskie i inne) pinczery i sznaucery; teriery: american staffordshire terier, west highland terier, terier szkocki i wiele innych; jamniki we wszystkich wielkościach i odmianach włosa; szpice: akita, siberian husky, alaskan malamute, pies z bangkaew (żadkość) oraz wyżły i setery.

W niedzielę na ringach Wystawy Międzynarodowej rywalizować będą psy z grup FCI: I, VI, VIII, IX, X oraz dodatkowo rasy nie uznane jeszcze przez FCI . W niedzielę licznie będą prezentowane: owczarki niemieckie, szkockie, szetlandzkie, belgijskie, francuskie, australijskie; border collie, bearded collie i inne , psy gończe (beagle, bassety, ogary polski, gończy polski, dalmatyńczyk, posokowce; psy myśliwskie dowodne takie jak labrador retriever, golden retriever, czy spaniele. W niedzielę będzie można zobaczyć też małe, eleganckie psy do towarzystwa, jak pekińczyk, cavalier king charles spaniel, maltańczyk, chiński grzywacz, shi-tzu, buldog francuski, najmniejszy pies na świecie chihuahua, no i oczywiście różne rasy chartów (chart polski, chart rosyjski, ogromne wilczarze irlandzkie i inne

W sobotę: o godz. 13 odbędzie się pokaz obiedience (przygotowany przez mistrzynię świata w tej konkurencji) oraz inne pokazy posłuszeństwa.
W niedzielę: o godz. 13 pokaz Małopolskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej, a następnie pokaz obiedience (przygotowany przez mistrzynię świata w tej konkurencji)

Będzie także okazja by wesprzeć fundacje i stowarzyszenia zajmujące się bezdomnymi zwierzętami.

Konkurencje finałowe Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych będa się rozpoczynały około godziny 15.30.

Parada Ras Polskich w strojach z epoki (niedziela ok. godz.15.30)

Na terenie wystawy nie zabraknie stoisk oferujących wszystko, co cieszy psa i właściciela.


Na wystawie nie prowadzi się sprzedaży szczeniąt. Szczenię najlepiej kupić bezpośrednio w hodowli, tam gdzie na stale przebywa suka - matka. Warto wiedzieć, że jedynym dokumentem gwarantującym otrzymanie rodowodu jest metryczka wystawiona przez Związek Kynologiczny w Polsce z podanym numerem tatuażu lub chipu szczenięcia. A na samej wystawie, oglądając psy pamiętajmy, że nawet najgrzeczniejsze psy można głaskać tylko wtedy, gdy ich właściciel wyrazi na to zgodę.

Bilety normalne kosztują 12, ulgowe 8 złotych.Oplata za parking 25 zł (w tym bilet wstępu dla kierowcy)

Serdecznie zapraszamy
 
http://zkwpkrakow.pl
Miejsce:
Stadion i hale AWF, ul. Jana Pawła II
 
Godz.
10
 
 

 
 
   

 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2019


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury