POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA KRONIKA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


  ARCHIWUM  
 
 
19-04-2018   -   26-04-2018  
"Dziś w Krakowie" - Portal Kraków Zaprasza
Zuzanna Andrysewicz - "Still Life Nightmares"
"Dziś w Krakowie" - Portal Kraków Zaprasza


http://www.Krakow.zaprasza.eu
Galeria AG, Galeria AG – Józefa 18, Kraków 31-056.
WSTĘP WOLNY
WSPÓLNE: dla dzieci i dorosłych
Wystawy różne
Zuzanna Andrysewicz - "Still Life Nightmares"

W wieku sześciu lat przyśnił mi się niepokojący i dziwny sen, w którym byłam zakonnicą latająca nad pożarem w Chicago. To groteskowe i niezwykle intrygujące wspomnienie było początkiem mojej życiowej fascynacji snami, jak również stało się tematem mojej pracy dyplomowej.

Na początku realizacji dyplomu, skupiłam się na tworzeniu wielkoformatowych obrazów i rysunków. Owe pracę były kolarzami opartymi na moich snach, które skrupulatnie zapisywałam w swoim - “Dzienniku Snów” oraz inspiracjach podobnymi motywami, których poszukiwałam w muzeach i galeriach sztuki.

Następnym krokiem było odtworzenie obrazów i transformacja ich w modele 3D. Owe modele wykorzystane zostały do stworzenie inspirowanej koszmarami scenografii. Podczas jej przygotowywania odwiedzałam sklepy z używaną odzieżą oraz targi staroci, gdzie szukałam interesujących obiektów, które mogły by być ponownie przeze mnie użyte: pomalowane, pocięte, stopione itp.

Po stworzeniu i sfotografowaniu scenografii zainspirowanej moim “Dziennikiem Snów” postanowiłam rozpocząć tworzenie sitodruków. (Druk sitowy – technika druku, w której formą drukową jest szablon nałożony na drobną siatkę tkaną, metalową lub wykonaną z włókien syntetycznych. Wykonanie odbitki polega na przetłaczaniu farby przez matrycę.) Podczas pierwszych prób sitodruku, próbowałam połączyć formę portretu z rysunkami figuratywnymi i wzorami oraz wykorzystać nowe tkaniny, które znalazłam podczas swoich poszukiwań. Po kilku tygodniach druku poczułam, że jego proces rozwinął się i dał mi pożądane efekty.

Sny są abstrakcyjnym odtworzeniem naszych dziennych doznań, i ten właśnie element przetworzenia chciałam osiągnąć zarówno koncepcyjnie jak również poprzez użycie technik mieszanych i niecodziennych materiałów, co w efekcie końcowym stało się multidyscyplinarnym i wielopłaszczyznowym ich urzeczywistnieniem.

Zuzanna Andrysewicz: To mieszkająca w Krakowie artystka młodego pokolenia, absolwentka kierunku Textile Design na Londyńskim Central Saint Martins, University of The Arts London. Jej twórczość wyróżniają przede wszystkim unikalne sitodruki oraz pełne surrealistycznych elementów portrety. Tworząc korzysta z mieszanki różnych tkanin, barwników, foli oraz brokatu. Artystyczne projekty Zuzanny charakteryzują także przedmioty z odzysku, które są zmieniane i dekonstruowane przy użyciu mediów mieszanych (farby akrylowej, sprayu, pianki i gliny). Jako nastolatka Zuzanna studiowała aktorstwo, które jak mówi dało jej cenny wgląd w ludzką naturę i emocje, a także rozwinęło jej zainteresowanie psychologią. Jednym z ważniejszych dokonań Zuzanny, jest uczestnictwo w zbiorowej wystawie „Design and Make” w Lethaby Gallery London oraz współpraca ze słynnym magazynem modowym: „L'uomo Vogue”.

www.zuzanna-andrysewicz.com

Wystawa jest wydarzeniem towarzyszącym projektowi: Cracow Gallery Weekend 2018: Zmiana

Patronat: Fundacja Promocji Artystycznej Aspiranci

Wernisaż wystawy: 19.04.2018 r. g. 19.00
Galeria AG – Józefa 18, Kraków.
Czas trwania: 20 – 22.04.2018 r.
 
Miejsce:
Galeria AG, Galeria AG – Józefa 18, Kraków 31-056.
 
Godz.
 
 

 
 
   

 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2019


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury