POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA KRONIKA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


  ARCHIWUM  
Kategorie wydarzeń
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Biznesowe

Klubowe

Odbywające się online
 
 
21-01-2016       
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Cracow Electronic Boom #2
ZAPRASZA
"Fundacja Promocji Kultury"
KRS 0000334979

tel. 12 345 20 33
kom. 889 455 155
http://www.fundacja.zaprasza.eu
fundacja2000@zaprasza.eu
miejsce:
Pracownia pod Baranami - Rynek Główny 27, Kraków
20:00
» Muzyka
Krakowska Scena Muzyczna prezentuje Cracow Electronic Boom: Sibiga, Lennox Row, Ludwik Zamenhof

Trzy zespoły. Trzy oblicza elektroniki. Jedno miasto do zdobycia - Kraków. Miasto Królów i tradycji. Czy okaże się także miejscem idealnym dla muzyki elektronicznej? Już po raz drugi będziemy to testować. Przygotujcie wygodne skafandry i wsiadajcie do naszej rakiety. Wyruszamy na podbój nowej galaktyki!

21 stycznia 2016 w Pracowni pod Baranami (Rynek Główny 27) o godzinie 20:00 wystartuje prom kosmiczny, który zabierze nas w międzygwiezdną podróż. Pilotować będą trzy krakowskie projekty - Sibiga, Lennox Row oraz Ludwik Zamenhof. Wejście 10/15 zł. Dajcie się wprowadzić w stan nieważkości i porwać w krótką podróż po muzycznym wszechświecie.

-----------------
SIBIGA
Kolektyw zawiązał się mniej więcej na początku 2014 roku. Grupę tworzy trio: Krzysztof Repeć, Bartosz Odrzywołek oraz Tomasz Starzyk. Muzyka, którą tworzą jest szczera, bardzo osobista. Electro popowe brzmienie wsparte jest także żywym instrumentarium w postaci gitar. Najbliższe plany to wydanie pełnego LP, zatutułowanego „Leopold” oraz premiera singla wraz z teledyskiem. Zrozumienie między członkami zespołu oraz podobne podejście do tworzenia muzyki sprawiają, że ich utwory przenoszą na chwilę w inne miejsce, pozwalają na chwile refleksji oraz wzruszeń.
VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=MNjUnXb_LO4
FB: https://web.facebook.com/sibigaofficial/?fref=ts

LENNOX ROW
Enigmatyczny projekt z Krakowa. W wersji studyjnej jest to duet, jednak w stadium koncertowym ewoluuje on do formy kwintetu. Ich brzmienie to wypadkowa żywego instrumentarium - perkusji, mandoliny, gitary basowej, kontrabasu oraz synthezatorów i szczypty elektroniki. Na swoim koncie mają dwie EPki oraz kilka wypuszczonych ostatnio singli, zwiastujących debiutancki album. W składzie znajdują się członkowie projektów takich, jak Patrick the Pan, Hańba, Vetur Blóm, PurpleHaze Ensemble, Ludwik Zamenhof, J.A.S.S trio i wielu, wielu innych.
VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=B72nwc9R0N4
FB: https://web.facebook.com/LennoxRow/?fref=ts

LUDWIK ZAMENHOF
Jednoosobowy projekt Andrzeja Zagajewskiego, który skrywa się pod nazwiskiem białostockiego doktora. Jego brzmienie oparte jest w główne mierzej o różne odmiany elektroniki - od dubstepu, idm, break core, przez harsh noise po glitch music. Wszystko to łączy w swoich miksach z dźwiękami etnicznymi pochodzącymi z Bałkanów, ze wschodu, a także z rodzimego folku. Utwory bardzo często wydają się popsute i zniekształcone, a w ich nagraniu pomocnym instrumentem jest mandola. Oprócz niniejszego projektu, Zamenhof tworzy również bity i remixy dla innych artystów (L.U.C., Rahim), udziela się w zespołach folkowych, gdzie gra na mandolinie (Południca!, Bumtralala, Balkanscream, Kapela Hanki Wójciak), jest wokalistą i banjolistą w zespole Hańba. Jako DJ regularnie gra w klubach, specjalizuje się w imprezach z muzyką bałkańską i etniczną.
VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=nvRBzp1I8zk
FB: https://web.facebook.com/djludwikzamenhof/?fref=ts

-------------
Pracownia pod Baranami
Rynek Główny 27
Start: 20:00
Wstęp: 10/15 zł (bilet ulgowy dla studentów i subskrybentów newslettera Krakowskiej Sceny Muzycznej -> http://www.krakowskascenamuzyczna.pl/newsletter-ksm)

-------------
PATRONI MEDIALNI:
Muzykoholicy
GIG24.pl
Magnifier
Klubowa Muzyka (http://klubowamuzyka.eu/)
Qult Qultury
NetFan.pl
Kulturaisztuka.pl
All In UJ
Radiofonia 100,5 FM
https://web.facebook.com/events/1499607833679294/
Miejsce:
Pracownia pod Baranami - Rynek Główny 27, Kraków
Godz.
20:00
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2022


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury